Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır 5 Ocak 2016

Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır

Tıkalı pimaş nasıl açılır, sorusu kullanıcıların tesisat servislerine en sık yönelttikleri sorulardan biridir. PVC malzemeden üretilen ve banyo, lavabo, klozet giderlerini kanalizasyona bağlayan borulara pimaş, denir. Pimaşların sık sık tıkanmaları da, tesisat servislerinin iş yükünün büyük bölümünü oluşturmaktadır. Pimaş tıkanıklıklarıyla başa çıkmanın en iyi yolu, tıkanıklık ihtimalini en aza indirmektir. Bunun yolu;

  • Klozete katı maddeler atmamak,
  • Mutfak lavabosunda bulaşık yıkarken, bulaşıklar üzerinde kalan katı atıkların çöpe atıldığından emin olmak,
  • Duş ve küvet giderlerinin ızgarasına yapışan katı maddeleri belli aralıklarla temizlemektir.

Alınacak tedbirlere rağmen pimaş tıkanıklıklarıyla karşılaşmak kaçınılmaz olabilmektedir. Modern uygulamaların gelişmesinden önce pimaş tıkanıklıklarının açılması hem tesisatçılar hem de kullanıcılar için çok zorlu bir işlem olmaktaydı. Tıkanıklığı açmak için borular kırılır ve tıkanıklığa sebep olan maddeler temizlenirdi. Bu yöntem kullanıcılar için fazlaca iş ve masrafı da beraberinde getirirdi. Modern cihaz ve yöntemlerin gelişmesi, pimaş tıkanıklıklarını açmayı da çok kolay hale getirmiştir. Robotla kanal açma yöntemler, tıkalı pimaş nasıl açılır, sorusuna oldukça güzel cevaplar verebilmektedir. Bunun için önce tıkalı kanalı kamera sistemiyle inceleyen tesisatçılar, tıkanıklığın tam yerini tespit ettikleri gibi, tıkanıklığa sebep olan maddeler hakkında da bilgi sahibi olabilmektedir. Bundan sonra kanala uzatılan bir robot aracılığıyla, tıkanıklığa sebep olan madde yerinde parçalanabilir ya da dışarı çıkartılabilir. Ancak klozet tıkanmalarında bazen bu yöntem işe yaramamaktadır. Klozet borularını tıkayan çok büyük katı maddelerin alınması için klozetin sökülmesi gerekebilmektedir. Bu biraz daha zorlu bir çalışma sürecini beraberinde getirse de, modern cihaz ve yöntemlerle bu işlemler de son derece pratik şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Tıkalı pimaş nasıl açılır, sorusuna pratik cevaplar verebilen tesisat servisleri ile boru tıkanıklıkları artık eskisine göre çok daha kolay çözümlenebilen sorunlardır. Ancak kullanıcıların çağıracakları servise karar verirken, servisin kullandığı yöntemlere dikkat etmesinde fayda vardır. En yakın tesisatçıyı çağırma davranışı, evin içinde korkunç manzaraların ortaya çıkmasına sebep olabileceği gibi, sorunun kesin bir çözümü de sağlanamayabilir. Dikkatli bir seçim ise, son derece zahmetsiz ve kısa süreli çalışmalarla kullanıcıları büyük bir dertten kurtarabilecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ