Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Pimaş Açma İşlemi Nasıl Yapılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Pimaş Açma 24 Şubat 2016

Tıkalı Pimaş Açma

Tıkalı Pimaş Açma Kanalizasyon üzerine açılmış her türlü gidere pimaş adı verilmektedir. Tuvalet, klozet, lavabo gibi giderlerin genel adıdır. Dar olan boru hatlarından geçemeyen plastikler veya kağıtlar pimaş tıkanıklığına yol açmaktadır. Özellikle halka açık alanlarda bu soruna fazlasıyla rastlamaktayız. Birçok kişinin kullandığı bu alanlarda ne yazık ki yeterine duyarlı davranılmamaktadır. Bu yüzden de pimaş tıkanıklıkları sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorunu anlamanın yolları;

 • Su giderinden yukarı doğru atıklar çıkmaya başlar.
 • Pis bir görüntüye sebep olur.
 • Koku olarak da kötü sorunlara sebep olur.

Bu sorunları gözlemlediğiniz taktirde tıkalı pimaş açma çözümlerine başvurmanız gerekmektedir. Özellikle bir işletme için bu sorun oluyorsa profesyonel kişilerden yardım almak en doğrusu olacaktır. Tıkalı pimaş açma işlemleri çok kolay değildir. Kendi önlemleriniz ile yaptığınız çözümler en fazla 15-20 gün sizi idare edebilir. Lakin tekrardan aynı sorunla karşılaşırsınız. Bu yüzden uzun süreli bir çözüm üretmek en doğrusu olacaktır.

 

Tesisat İle Tıkalı Pimaş Açma

Günümüzde son derece gelişmiş teknolojiler sayesine tıkalı pimaş açma işlemleri gerçekleşmektedir. Bu işlemlerde izlenen yollar;

 • Yüksek basınçlı cihazlar kullanılmaktadır.
 • Bu cihazlar hortum yardımıyla atığın olduğu noktaya gönderilir.
 • Gerekli olan basınç uygulanarak işleme başvurulur.
 • Tıkanıklık giderilene kadar basinçta artmalar söz konusu olabilir.
 • Tıkalı pimaş açma işleminde öncelikle yer tespiti çok önemlidir.
 • Bu kameranın bulunduğu kablo oldukça uzundur. Tıkalı pimaş açma yöntemlerinde işlem ana hatlarda olduğu için uzun hortumlara, kablolara ihtiyaç vardır.
 • Bu cihazların bazılarında ses efektleride vardır. Boruların genel durumu ve suyun akışı gibi durumlarda böylelikle anlaşılmaktadır.

Tıkalı Pimaş Açma

Tıkalı Pimaş Açma

Tıkalı pimaş açma adına kullanılan malzemeler de oldukça kaliteli alt yapılarla üretilmektedir. Kalın çapta olduklarından dolayı ve basınca bağlı olarak tıkanıklıkları çözdükleri için hortum ve kabloların yapısı da oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı profesyonel tesisat firmalarınca bu işlemi yaptırmak önem arz etmektedir. Aksi taktirde hortumların iyi yapılandırılmaması sonucu daha büyük problemlerde ortaya çıkabilir. Tıkalı pimaş açma işlemleri için kişilerin başvuracakları noktalar da vardır. Lakin belirttiğimiz gibi bunlar tam anlamıyla bir çözüme sebep olmayacaktır. Özellikle mutfak lavaboları gibi yapılarda kullanılan bir takım malzemeler söz konusudur. Bunlar arasında en çok tercih edilenler;

 • Karbonat
 • Tuz
 • Sirke
 • Sıcak su
 • Elbise askısı
 • Spirel tel

Tüm bu malzemeler ile kısa süreli olacak şekilde lavabo giderleri açılmaktadır. Lakin bu işlemler esnasında ortaya çıkan asidik sıvılar zararlı malzemelerdir. Hem uygulamayı ele alacak kişi için hem de boru hatları için kötü sonuçlara sebep olabilir. Tel yardımıyla yapılan işlemlerde de ters bir hareket sonucu delinmeler, tahribatlar ortaya çıkabilir. Bu sebepten dolayı işlemleri tesisatçılara bırakmak daha doğru olacaktır. Özellikle Tıkalı pimaş açma işlemleri kanalizasyon bağlı olduğu için daha dikkat arz etmektedir.

Bu tarz işlemlerde çözüm üretmek kolay değildir. Sadece kişiler belli başlı önlemler alarak bu durumlara engel olabilirler. Giderlere atık atmamak gibi önlemler oldukça faydalı olacaktır. Giderler de biriken bu atıklar sonucu tıkanmalar arkasında da çirkin kokular meydana gelmektedir. Bu kokulara maruz kalmayı kimse istemez. Bu sebepten dolayı duyarlı olmakta fayda vardır. Her alanda çöp kutuları bulunmaktadır. Kağıt gibi atıkları bu alanlara atmak küçük bir önlem olmasına rağmen büyük sorunları engellemek adına oldukça faydalı olacaktır. Sağlık ve hijyen anlamında da bu tarz önlemleri almak çok da zor olmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ