Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır, Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır 21 Şubat 2016

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır? Lavabolar çok sık kullanıldıkları için zaman içerisinde tıkanabilirler ve aynı şekilde çok sık kullanıldıkları için hemen açılmaları gerekmektedir. Evlerde mutfak ve banyo lavabolarını açmak için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden bazıları için tesisat konusunda uzman olmaya gerek yoktur ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bu yöntemler genellikle daha küçük olan tıkanıklıkları açmak için kullanılmaktadır. Tıkalı lavabo nasıl açılır diye merak edip evde yapılacak yöntemleri denedikten sonra lavabonuz hala açılmıyorsa mutlaka bir su tesisatçısından ya da bu konuda uzman olan birinden yardım almanız gerekmektedir.

Mutfak ya da Banyodaki Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Mutfaktaki lavaboların tıkanması oldukça kolaydır. Yemek artıkları ya da meyve-sebze artıkları mutfak lavabolarının en büyük tıkanma nedenleri arasında yer almaktadır. Mutfak lavabolarının tıkanması özellikle bulaşık yıkanacağı zaman insanlar için bir işkence haline gelmektedir. Mutfak lavabolarına yemek artıklarını ya da katı maddeleri dökmezseniz tıkalı lavabo nasıl açılır diye endişelenmenize de gerek kalmaz.

Diyelim ki mutfak lavabonuz tıkandı ve tıkalı lavabo nasıl açılır diye merak ediyorsunuz. Bunun için ilk olarak genellikle her evde bulunan plastik mutfak pompalarını kullanabilirsiniz. Pompalar basınç etkisi ile kısa bir sürede tıkanıklığı açacaktır. Diğer bir seçenek ise karbonattır. Karbonatı sirke ya da tuz ile kullanabilirsiniz. Bunun için ilk önce mutfak lavabonuzun süzgecini kapatacak miktarda karbonat eklemeli ve üzerine de sirke eklemelisiniz. Burada sirkenin çeşidi çok fazla önemli değildir ancak genellikle beyaz sirke kullanılmaktadır. Bu şekilde bir süre bekledikten sonra üzerine kaynar su dökerek tıkalı lavabo nasıl açılır sorunundan kurtulmuş olursunuz. Elbette bu yöntem kesinlikle lavabonuzu açacak diye bir kural yoktur. Bazı tıkanıklıklar çok büyük olduğu için mutlaka bir uzman tarafından açılmalıdır.

Diğer yöntemde ise karbonat üzerine tuz ve kaynar su eklemektir. Yani sirke yerine tuz koyarak biraz bekledikten sonra kaynar su dökerseniz lavabonuz açılacaktır. Tıkalı lavabo nasıl açılır sorusunun evde yapılacak çözümleri bu şekilde sıralanmaktadır.

Bahsettiğimiz tüm bu yöntemler banyolarda ya da tuvaletlerde yer alan tıkalı lavabo nasıl açılır sorusuna da cevap olmaktadır. Bu yöntemleri dikkatli bir şekilde deneyerek kısa bir süre içerisinde banyonuz ya da tuvaletinizde yer alan lavabolarınızın açılmasını da sağlayabilirsiniz. Ancak yine de fazla zorlamak doğru olmamaktadır. Eğer birkaç deneme ile tıkanıklığı açamıyorsanız tesisatınıza büyük bir sorun vermemek adına mutlaka bir su tesisatçısından yardım almanızı öneririz.

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır

Su Tesisatçıları Tarafından Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Eğer herhangi bir yöntem denemediyseniz su tesisatçıları tıkalı olan lavabonuzu bir önceki başlıkta anlattığımız yöntemler ile açmayı deneyecektir. Bu yöntemler ile lavabo açılmazsa bu durum sorunun daha büyük olduğunu gösterir bu nedenle de tesisatçılar daha profesyonel yöntemler ile lavabolarınızı açmak için çalışırlar. Bu yöntemler ise şu şekildedir:

  • Tıkanıklık açan makineler ile
  • Su basıncından yararlanarak

Tıkanıklık açan makineler teknolojinin su tesisatına hediyesi olarak görülmektedir. Bu makineler sayesinde tıkalı lavabo nasıl açılır diye endişelenmeye gerek yoktur. Bu makineler tıkanıklığın nereden kaynaklandığını bularak hemen açarlar. Böylece tıkalı olan lavabonuz çok pratik bir şekilde açılmış olur. Su basıncından yararlanarak da tıkalı lavabolar açılabilmektedir. Bunun için de mutlaka uzman bir tesisatçının ya da bu konudan anlayan birinin bu işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Diğer yöntemleri denerken de mutlaka dikkatli olmanız gerekmektedir çünkü belki de saniyeler içinde çözülebilecek basit bir lavabo tıkanıklığı yanlış bir hareketinizden dolayı büyük bir tıkanıklığa dönüşebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ