Tıkalı Klozet Nasıl Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır 1 Ekim 2015

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır

Tıkalı klozet nasıl açılır gibi bir arayış içindeyseniz baştan belirtmek gerekir ki internet bilgisi ile bu sorunu çözemezsiniz. Çünkü tıkanıklık açma işlemleri sadece bu işi profesyonelce yapan tesisat firmaları tarafından yapıldığında çözüme kavuşmaktadır. Cihaz sistemlerinin kullanılmadığı tamiratlarda tıkanıklık açılmadığı gibi daha büyük sorunlara da yol açılmaktadır. Tuvalet açma veya klozet açma işlemlerinde hemen müdahale gerekir. Bu müdahalenin de cihazlar ile olması gerekir. Tuvalet tıkanıklık sorunları birden bire olan sorunlar değildir. Yanlış kullanım sonucunda gider borularında oluşan tıkanıklık ilk önce pis bir koku ile kendini belli eder. Bu koku tuvalet çevresinde olurken zamanla evin her bölgesinden hissedilmeye başlanır. Cam ve kapıların açılması ile gitmeyen bu kokunun hemen ardından klozette sular istenilen hızda gitmez ve birikinti oluşturur. Bu aşamalarında yardım alınmayan tuvalet tıkanıklıklarında genellikle geri tepme ve pislik taşması gibi sorunlar olmaktadır. Profesyonel tesisat firmaları su kaçağı bulma, kanal açma, her türlü gider borusundaki tıkanıklık açma işlemleri için cihaz ve makine sistemleri kullanmaktadır. Bu sistemsel cihazlar sayesinde yapılan işlemler son derece basit olmaktadır. Ev düzenleri bozulmadan klozet giderleri açılmaktadır.

  • Klozet giderlerinde meydana gelen tıkanıklığı açmak için ilk kullanılacak cihaz kameralı görüntüleme sistemleri olacaktır. Kameralı görüntüleme sistemleri sağladıkları görüntü kalitesi ile pisliklerin oluştuğu bölgeleri belirleyecektir. En net şekilde belirlenen tıkalı alanın açılması için işlemler başlayabilir.
  • Tesisat arızalarında yer belirlemesi yapmak çok önemlidir. Su kaçağı bulma işlemlerinde veya kanal açma işlemlerinde kullanılan bu cihazlar kırma dökme işlemlerini tamamen ortadan kaldırmaktadır.
  • Kameralı sistemler ile tıkalı alan bulunduktan sonra tıkanıklık açma robotları devreye girer. Bu robotlar tıkanıklık oluşturan pisliklere itme veya çekme uygulamaz. Direkt olarak küçük parçalar haline getirerek tesisat borularından dışarı atar.
  • Tıkanıklık oluşturan pislikler gider borusunun içinden atıldıktan sonra, borunun içi basınçlı su makineleri ile yıkanır. Bu yıkama sonrasında ise borunun içinde hiçbir pislik artığı kalmadığı gibi borunun yağlanmasının da önüne geçilmiş olunur. Bu sayede borunun bir daha tıkanıklık oluşturması engellenmiş olur.

Tıkalı Klozet Sadece Bir Yöntem İle Kaliteli Olarak Açılır

Tıkalı klozet nasıl açılır sorusunun bir diğer yanıtı ise cihazlar ve makineler kullanmadan yapılan tesisat tamiratlarında olacaktır. Bu tür tesisat tamiratları son derece zor durumlar yaratmaktadır. Gerekli alt yapısını oluşturamayan tesisat firmaları kanal açma, tuvalet açma ve su kaçağı bulma işlemlerinin hepsinde kırma dökme işlemi yapacaktır. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde de aynı şekilde zeminde kırma yapacaktır. Evlerin içinde oluşturulan bu inşaat alanları ise ev halkı için sorun çıkartmaktadır. Öncelikle bu tamiratların uzun süreceğinden dolayı, bu süre zarfında tuvaletler kullanılmayacaktır. Zeminin ve duvarların kırılması ise hem evlerin pislenmesine hem de yüksek maliyetlere neden olacaktır. Tesisat firması tıkanıklık açmanın yanında bir de inşaat masrafları bedeli alacaktır. Bu şekilde tıkanıklık açma işlemlerinde garanti olmayacaktır. Hem kırma yapılacak hem de işlem garantili olmayacak. Son derece sıkıntılı olan bu durum tıkalı klozet nasıl açılır sorusunun istenen cevabı olmayacaktır.

Star Tesisat firması tıkanıklık açma, kanal açma ve tuvalet tıkanıklığı sorunlarında kaliteli tuvalet açma hizmetleri vermektedir. 10 yıldır İstanbul genelinde hizmet veren Star Tesisat tüm tesisat tamiratlarında kaliteli ve son sistem Avrupa üretimi tesisat cihazları kullanmaktadır. Bu sistemler ile yapılan tüm işlemler de firma garantisi sağlanmaktadır. Üstelik kırma dökme gibi inşaat durumları da oluşmadığı için tamirat masrafları oldukça düşük olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ