Tıkalı Kanalizasyon Borusu Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Kanalizasyon Borusu Açma 14 Aralık 2015

Tıkalı Kanalizasyon Borusu Açma

Ev ve iş yerlerinde sıkça karşı karşıya gelinen bir problem olan kanalizasyon sistemi tıkanıklığı, insanlar için can sıkıcı büyük bir dert olmaktadır. Büyük araçlarla yerleştirilen sistemler sayesinde tıkalı kanalizasyon borusu açma ve yıkama işlemi yapılmaktadır. Öncelikli olarak Sular İdaresi’nin görevi olan bu uygulama, genellikle özel kuruluşlardan kiralanan araçlar ile yapılmaktadır. Fakat binaların içindeki kanalizasyon sitemlerinden, bina yönetimi sorumlu tutulmaktadır. Bu nedenle, tıkanıklığın yaşandığı bölgede çalışma yapmak üzere özel tesisatçı firmalarla çalışılmaktadır.

Bu firmalar işe genellikle kanalizasyon borularındaki tıkanıklığın nedenini anlamak üzere, borulardan içeriye metrelerce ilerleyebilecek şekilde kameralı robotlar göndererek tıkanıklığa neden olan maddeyi anlamakla başlarlar. Tıkanmaya sebep olan madde belirlendikten sonra, kırıp dökmeden, tazyikli su ile iterek veya vakumlama yöntemiyle çekerek söz konusu maddeden kurtulunmaktadır.

Kanalizasyon borularındaki tıkanmaya neden olan başlıca etmenler; tuvalet kağıtlarının ve diğer bazı katı maddelerin düşüncesizce pis su giderlerine atılması, bina yapım işlemi sırasında dökülen çimentonun gider borularını tıkaması, sudaki kireç ve diğer tortuların suyun ilerlemesini engelleyecek şekilde birikmesi gösterilebilir. Bu nedenle tıkalı kanalizasyon borusu açma işlemlerinin, belirli bir teknik kapasite, deneyimli eleman ve teknolojik cihazlarla yapılmasına özen gösterilmelidir. Tesisat firmaları da, tercih edilebilirliklerini arttırma ve müşterilerini tam memnun etme çabası yüzünden böyle ekipmanlar ve deneyimli elemanlarla çalışmak zorundadırlar. Aksi takdirde yapacakları iş hem kırma dökme yüzünden daha uzun sürecek, hem de müşterilerin, kırılan bu fayans ve karoları tekrar yapmasına neden olacağı için daha masraflı hale gelecektir. Böylece kendi işlerine balta vurmuş olacaklardır. Son dönemlerde bu yöntemlerin yaygınlaşması, insanların artık eski tip kırıp dökme ile problemi halletmeye çalışan ustalardan uzak durmaya itmiştir.

Tıkalı kanalizasyon borusu açma işlemleri kamera taşıyan robotlar ile görüntülenerek yapıldığından, metrelerce derinde bile olsa yüzeyde çalışılıyormuşçasına rahat, aynı zamanda basit bir işlem haline gelmektedir. Her ne kadar tıkanmış kanalizasyon borularını açma işlemi teknolojik aletlerle kolaylaşmış olsa da, insanların bilinçlenip katı atıklarını bu tip giderlere atmaması bu problemin önüne geçmekteki en büyük etkendir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ