Tıkalı Gider Borusu Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Gider Borusu Açma 5 Ocak 2016

Tıkalı Gider Borusu Açma

Tıkalı bir gider borusunun çektirdiği eziyetler ve tıkalı gider borusu açma işlemeleri, her insanın başına gelebilecek, basit fakat can sıkıcı bir olaydır. Mutfak, banyo ve tuvalet giderlerinde zaman zaman çeşitli nedenlerden ötürü tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Bu tıkanmalara; kullanım hataları, tesisatın döşenme esnasından kalan beton ve moloz parçaları veya hatalı verilen eğim neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda tıkanıklı suyun kanalizasyon sistemine gitmesini engelleyip birikmesine neden olur. Suyun birikmesi de kirli bir görüntü verdiği gibi, pis bir kokuyu da beraberinde getirmektedir.

Bu ve benzeri nedenlerden ötürü, insanların yaşam kalitelerini, yeri geldiğinde komşuluk ilişkilerini ve bazen su faturalarını etkileyen gider tıkanıklıklarını çözmek, bunu yaşayan kişiler için en kısa zamanda çözülmesi gereken bir olay halini almaktadır. Kişilerin bu konudaki hassasiyetleri, bu konu üzerine çalışan tesisatçıları da bu iş üzerine yoğunlaşmaya ve çalışmalarında teknolojik aletler kullanma yoluna itmiştir. Son yıllarda teknolojideki gelişmeler her sektörü olduğu gibi su tesisat sektörünü de olumlu yönde etkilemiş olup, bu işi hem müşteriler hem de tesisatçılar açısından kolaylaştırmıştır. Tesisat firmaları, tıkalı gider borusu açma işleminde kullanmak üzere üretilen teknolojik cihazları edindikçe, tespit ve onarım işi hem hızlanmış hem de daha az kırılıp dökülerek halledilir hale gelmiştir.

Her sektörde olduğu gibi, tesisat sektöründeki teknolojik cihazların kullanımı da firmalar için belli bir maliyet gerektirmekte, dolayısıyla birikim olmadan bunların kullanımına engel olmaktadır. Bu da, bu işlemi teknolojik cihazlar yardımıyla yapan firmaların fiyatlarının, eski, kırıp dökerek yapan tesisatçılara göre biraz daha pahalı olmasına neden olmaktadır. Ancak, robotlu tıkalı gider borusu açma işlemi, kırılıp dökülerek yapılan işleme göre hem daha çabuk hem de daha kesin bir sonuç sunmaktadır. Çünkü; robotla yapılan işlem esnasında nokta tespiti yapılacağından fazladan kırılan fayansların önüne geçilmiş olmaktadır. Ayrıca, metrelerce derinlikteki bir tıkanıklığı bile hiç kırıp dökmeden sadece aletler ve suyun tazyiğini kullanarak açabilmek, işlem esnasında sağlam boruların da yanlışlıkla kırılmasının önüne geçmektedir. Bu da robot kullanarak tıkanıklık giderme işlemini hem daha tercih edilen hem de daha garanti bir çözüm olarak müşterilere sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ