Tıkalı Boru Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Boru Açma 22 Eylül 2015

Tıkalı Boru Açma

Tıkanıklık problemleri her yaşam alanı için büyük sorunlar oluşturur. Evlerde tüm işlerin aksamasına neden olan boru tıkanıklığı iş yerlerinde ise hizmetlerin tam verilmemesine sebebiyet verecektir. Gider borularında yaşana tıkanıklık problemleri ilk olarak pis kokuların alınmasıyla kendin gösterir. Tıkanıklık olan bölgede başlayan bu koku zamanla yapının her bölgesine dağılır ve yapı içinde durulmaz bir hale neden olur. Boru tıkanıklık sorunları genellikle tuvalet giderlerinde, lavabo giderlerinde ve banyo giderlerinde meydana gelmektedir. Bu gider boruları gayet hassas sitemlerdir. Suda çözünmeyen maddelerin bu alanlara atılması tıkanıklık yaşanmasına etkili olacaktır. Mutfak lavabolarına yemek artıklarının atılması, tuvalet giderlerine tuvalet kâğıdı dışındaki atılan tüm peçete türevleri, gazete kağıtları, bebek bezleri ve sigara izmaritleri tıkanıklık oluşturacaktır. Banyo giderlerinde ise kıllar ve dökülen saçlar ile kalın sabun artıkları tıkanıklığa sebep olmaktadır. Tıkanıklık açma işlemlerinde kesinlikle kendi başınıza müdahalelerde bulunmayın ve profesyonel bir tesisat firmasından yardım isteyin. Cihazlı ve kameralı sistemler ile hizmet veren tesisat firmaları boru tıkanıklığından su kaçağı bulma işlemlerine kadar yapılarda meydana gelen her tesisat sorununda kaliteli hizmetler sunmaktadır.

  • Tıkanıklık açma işlemlerinde cihazlı ve makineli hizmet veren tesisat firmaları, yüzeyde ve boruların geçtiği duvarlarda ve fayanslarda kırma dökme işlemi uygulamadan tıkanıklık sorununu halletmektedir.
  • Tıkalı olan bölgenin saptanması için boru içine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilir. Bu kameralı sistemler sağladığı net görüntüler ile tıkalı olan bölgeyi metresine kadar göstermekte ve nasıl bir pislikten tıkanıklık oluştuğunu belirlemektedir.
  • Kameralı sistemler gider borusu tıkanıklık açma işlemlerinin haricinde kanal açma ve su kaçağı bulma işlemlerinde de kullanılmaktadır. Su kaçağı tespitlerinde makinede bazı değişiklikler yapılmaktadır.
  • Tıkalı olan bölgenin saptanmasının ardından ise boru içine robotlar gönderilir. Bu robotlar pisliklere asla itme veya çekme gibi durumlar uygulamazlar. Parçalar halinde bölerek tesisat sistemlerinin dışına atarlar.
  • Tıkanıklık problemi halledilen boru içinde tazyikli su makineleri ile yıkama yapılarak, borudaki yağlanmalar ve sonradan tıkanıklık oluşturacak pislik kalıntıları da temizlenmiş olur.
Tıkalı Boru Açma

Tıkalı Boru Açma

Borularda Tıkanıklık Varsa Çözümü Cihazlı Sistemlerdir

Tesisat teknolojileri ve cihazlı makineler ile yapılan tıkalı boru açma işlemleri çok kısa sürelerde halledilmekte ve yapılan işlemler kullanıcı hatası olmaması şartı ile uzun yıllar firma garantisi altında olmaktadır. Cihazlı sistemler ile yapılmayan işlemlerde ise Boruları geçtiği yüzeylerde ya kırma işlemi uygulanmaktadır. Ya da tıkanıklığa çözüm olmayan ilkel işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler ise genellikle pompa işlemleri veya gider borusu içine demir çubuklar sokma olmaktadır. Bu iki işlem de tesisat borularına zarar veren işlemler olmaktadır. Çünkü pompalama işlemi sırasında daha çok birbirine geçen pislikler boruya baskı uygulamakta ve borunun patlamasına neden olur. Demir teller ile yapılan tıkalı boru açma işlemlerinde ise demir çubuğa uygulanan kuvvet boruya sürtünerek borunun delinmesine neden olmaktadır. Yani basit işlemler zincirlenmesi ile açılacak olan gider boruları bu işlemler neticesinde zora girmekte ve daha büyük hasarlar meydana getirmektedir. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının yapacağı tıkalı boru açma ve kanal açma işlemleri çok kısa süre sonra tekrardan tıkanacak ve yeni masrafların oluşmasına neden olacaktır.

Paranızın kıymetini biliyorsanız ve zamanınız da sizin için değerliyse; başta tıkanıklık açma, su kaçağı bulma ve kanal açma işlemlerinde 10 yılı aşkın süredir profesyonel hizmet veren Star Tesisat firmasını seçin ve avantajlı durumları yakalayın. Bölge halkının tesisat sorunlarında ilk tercihi olan firma tüm tesisat tamiratlarında cihaz ve makine kullanımı yaparak % 100 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ