Tesisat Burgusu Nedir? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tesisat Burgusu Nedir? 19 Şubat 2016

Tesisat Burgusu Nedir?

Tesisat burgusu tesisat ailesinin üyelerinden biridir, tesisat burgusu bazen de yılan olarak bilinir, kullanım amacı açık ve temiz olmayan tıkanmış kanalizasyonları açmak ve gideri temizlemektir. Tesisat burgusu elle bir matkaba bağlı olarak elektrik ile çalışır. Bir burgu genellikle uzun sarmal bir tel ve takunya yapıya sahiptir, en önemli parçası ucundaki tel bobindir. Tesisat burgusu farklı borularda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve boru veya tesisat fikstürü türüne bağlı olarak, birkaç farklı stile sahiptir.

Tesisat burguları, tesisat boruları içinde farklı hareketler yaparak kullanılır. Tesisat burgusunu kullanırken çok dikkat gerektirir aksi taktirde itme ve ya çekme hareketlerinden dolayı boruya kalıcı hasar verebilirsiniz. Bu burgu teli ayrıca dönme hareketi ile boru duvarlarındaki enkazı kaldırmak için  de kullanılabilir.

El burguları genelde kol veya güç gerektire bir matkap ucuna eklenerek hareket ettirilir. Küvetten saç gibi küçük topaklanmaları temizlemek için kullanılır ve ayrıca lavabo gibi çok sık kullanılan giderleri açmada da yardımcı olur. Tesisat burgusu asla düğüm gibi olmuş saçları açmaktadır bunun için de 2 inç (5,08 cm) daha geniş bir burgu kullanılmalıdır.

Gider boruları suyun akış şekline ve türüne göre adlandırılır. Genellikle kısa bir klozet tesisat borusu  “J” borusu olarak adlandırılır. Ama en yaygın gider boruları metalden yapılmış, bu sonuna bir plastik kaptan yapılmış tuvalet, bu sistemi koruyan bir porselen klozeti temizlemek için her zaman burgu kullanılır.

Yuvarlar burgular daha büyük boru ve ana drenaj hatlarını temizlemek için kullanılır. Genellikle elektrikle ve profesyonel tesisatçı tarafından güvenli bir şekilde herhangi bir parçaya zarar vermeden temizlemek gerektirebilir. Bu burguların bıçakları zor takunyaları kırmak ve kaldırmak için sonuna kadar bağlı boruları duvardan ayırmadan temizler. Eğer bir yuvarlak tarzda bir tesisatta burguyu uygunsuz şekilde kullanıldıysanız, boru duvarları kırar ve ciddi hasara neden olabilir. Bu tesisat burgusu değişik sürümlere sahiptir ve tesisatçı bunu kurmak için tesisat türüne dikkat eder ve borunun sorunu olup olmadığını belirlemek için küçük bir kamera takmayı tercih edebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ