Termostatik Radyatör Vanası Nedir, Termostatik Radyatör Vanası Nedir - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Termostatik Radyatör Vanası Nedir 24 Şubat 2016

Termostatik Radyatör Vanası Nedir

Termostatik Radyatör Vanası Nedir Diye soracak olursanız, su radyatörü ile çalışan bir alettir. Isıtma sistemlerinin girişine takılır. Bununla birlikte, oda sıcaklığını hangi ayarda olmasını istiyorsanız o sıcaklıkta kalmasını sağlar. Yani termostatikradyatör vanası nedir Sorusunun karşılığı olarak sıcaklığın belli bir noktada kalmasını ve o sıcaklığın altına düştüğünde çalışıp, tekrar o sıcaklığa çıkılmasına yarar. İstenilen sıcaklığa ulaşıldığında da sistem kapanır ve o sıcaklık korunur.Termostatik radyatör vanası nedir Sorusunun cevabını aldınız diye umuyorum. Daha detaylı bilgiler için, web sitelerine bakabilir yada internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Termostatik Radyatör Vanası Nedir? Ve Nasıl Çalışır

  • 5C ve 29C’de çalışır
  • 130 C su ile çalışır

Termostatik Radyatör Vanası Nedir? Ve Ne Kadar Tasarruf Sağlar?

Termostatik Radyatör Vanası Nedir? Ve ne kadar tasarruf sağlar diyorsanız; Kanıtlanmış deneyler sayesinde ve bilim adamları sayesinde tespit edilmiştir. Kazandırdığı enerji tasarrufu net olarak %30’dur. Çok sayıda termostatik çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar; Köşe tipi ½, düz tipi ½, köşe tipi 4/3, düz tipi 4/3, köşe tipi bağlantılı, düz tipi boru bağlantılı, dijital göstergeli gibi ve daha fazla çeşitleri bulunmaktadır.

Termostatik Radyatör Vanası Nedir

Termostatik radyatör vanası nedir? Ve Montajı nasıl yapıl diye çok sayıda internetten araştırma yapılmıştır. Termostatik montajı aslında çok kolay yapılmaktadır. Bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. Sadece önceden yapmanız gereken şeyler var. Siz de herkes gibitermostatik radyatör vanası nedir? Diye internette bir arama yapmalısınız ve nasıl montaj yapıldığına, videolu bir şekilde bakmalısınız. Montaj işlemi için öncelikle kombiden anlıyor olmanız gerekmektedir. Kombinizin su ile temasını kesmeniz gerekmektedir. Yani su giriş ve çıkışı kapatılmalı. Aynı zaman da su tahliye musluğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Buradan içeride bulunan bütün suyu tahliye etmeniz lazım. Bazı kombilerde tahliye musluğu bulunmaya bilir. Bunun için radyatörden suyu dışarıya çıkartabilirsiniz. Bundan sonra bir boru anahtarı ile, ki  her evde bu tip alet edevat bulunmaktadır.

Termostatik Radyatör Vanası Nedir

Yoksa da ya komşunuzdan alınız yada ona benzer bir şeyler kullanınız. Mesela pense ile de aynı işlemi yada İngiliz anahtarı ile de aynı işlemi yapabilirsiniz. Bu anahtarlar sayesinde orada bulunan normal vanayı sökmeniz gerekmektedir. Termostatik radyatör vanası nedir? İşte ondan sonra anlayacaksınız. Yanitermostatik radyatör vanası nedir? Faturalar geldiği zaman daha et anlaşılır. Nerden baksanız yarı yarıya cebinize kar sağlamaktadır. Bazı büyük evler için şiddetle tavsiye ederim. Daha sonra çıkardığınız normal vananın yerine termostatik vanayı takabilirsiniz. Çok kolay ve basit bir yöntem.

Bu yaptığınız işlemin sağlam olup olmadığını kesinlikle kontrol etmeniz gerekmektedir. Vanayı çok iyi sıkmanız gerekmektedir. Bunu kontrolünü kombiye su vererek anlayabilirsiniz. Bazı yerlere termostatik vana takılması için dönüştürücü gerektirmektedir. Bunun için bir bilenden ya da ustadan bilgi ve yardım almanız gerekmektedir. Termostatik ömürleri tesisat ve kombi markasına göre değişmektedir. Eğer kaliteli bir kombi ve kaliteli bir tesisat kullanıyorsanız, o zaman termostatik çok uzun yıllar görevini sürdürebilir. Artık günümüzde neredeyse bütün evlerde kombi bulunmaktadır. Bu kombilerin bakımı çok önemlidir. Bunu için her yıl kombilerinize bakım yaptırmanız gerekir. Bununla beraber içerisindeki parçalara da baktırmalısınız. Bakımlarını aksattığınız zaman, içerisinde bulunan parçalarda daha kısa ömürlü olabilir ve çok daha fazla bakım ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Termostatik ile beraber daha iyi ısınmaya başlayacaksınız. Bununla beraber evlerinizde, kapılara ve pencerelere iyi yalıtım ve izole yaparsanız, o zaman yaptığınız tasarruf hem daha fazla olur, hem de eviniz daha fazla sıcak kalır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ