Temizlik Kalorifer Borusu, Petek - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Temizlik Kalorifer Borusu, Petek 16 Kasım 2015

Temizlik Kalorifer Borusu, Petek  

Petek Temizliği işlemleri ile son derece avantajlı durumlar kazanılmaktadır. Özellikle de yüksek sıcaklık değerlerinde bile en düşük doğal gaz faturalarının gelmesi aile bütçelerine önemli katkılarda bulunmaktadır. Petek temizliği işlemlerinin diğer avantajları ise kullanılan peteklerin kullanım ömürleri normalden daha uzun olmaktadır. Peteklerin içinde paslanma olmadığı için peteklerin sorunsuz çalışması sağlanmaktadır. Ayrıca doğal gaz tesisat sistemlerinde su kaçağı veya tıkanıklık gibi problemler de görülmeyecektir. Peki, kalorifer peteği nasıl temizlenir?

  • Petek temizliği işlemleri kesinlikle bu iş için üretilmiş olan petek yıkama makineleri, tazyikli su cihazları ve çok yüksek kalite değerlerine sahip olan petek temizleme kimyasalları ile yapılmalıdır.
  • Petek temizleme kimyasalları peteklerin içine atılır ve peteklerin içindeki tüm kirlilik oluşturan artık maddeler yapıştıkları petek yüzeylerinden sökülerek temizlik için uygun hale getirilir.
  • Peteklerin içinde oluşan ve kimyasal ilaçlar ile temizliğe uygun hale getirilen pislikler petek yıkama makineleri ile peteklerin içinden alınır ve peteklerin içi tazyikli sular ile yıkanarak temizlik sağlanır.

Uzun Süreli Temizlik Kaliteli İşlemlere Bağlıdır

Peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar atılır ve petek temizliği çok uzun süreler temizliğini sağlayacak şekilde temizlenmiş olur. Petek temizleme işlemlerinde hizmet verecek olan tesisat firmasının cihaz sistemleri ve kullanılan petek temizleme kimyasallarının çok yüksek kalitede olması gerekir. Aksi takdirde peteklerin içindeki kirlilikler tam anlamıyla temizlenmez ve peteklerin ısı verimi çok kısa bir süre sonra tekrar düşer.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ