Temiz Su Tesisatı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Temiz Su Tesisatı 12 Ekim 2015

Temiz Su Tesisatı

Bu makalede temiz su tesisatı nedir, temiz su tesisatında ne gibi sorunlar meydana gelir bilgilerinin yanı sıra temiz su tesisat tamiri cihaz kullanımı olan firmalar tarafından nasıl yapılmakta ve cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları temiz su tesisat onarımı işlemlerini nasıl yapmakta gibi bilgiler bulunmaktadır.

Yapılara Su Akışını Sağlayan Temiz Su Tesisatına Acil Müdahale Gerekir

Temiz su tesisatı, yapılara şebeke sularını getiren ve musluklarda kullanımını sağlayan sistemleri oluşturmaktadır. Lavabolarda ve banyo sularında, çamaşır makineleri ve bulaşık makinelerinde kullanımı olan tüm sular temiz su tesisatı tarafından yapı içerisine girmekte ve kullanılmaktadır. Temiz su tesisatı sistemlerinde herhangi bir sorun olması demek yapılarda su kullanımının olmaması ve doğruda da yaşam düzenlerinin bozulması anlamına gelecektir. Çünkü su temel ihtiyaç kaynaklarından biridir. Temizlikten beslenmeye kadar her alanda suya ihtiyaç vardır. Günlük ya da haftalık değil saatlik su kesintileri bile tüm yaşam düzenlerini mahveden ve son derece olumsuz durumlar yaratan problemlerdir. Bu yüzden de temiz su tesisatı sistemlerinde meydana gelen herhangi bir hasarda acil önlem alınması gerekir. Bu tesisat sistemlerinde genellikle su kaçağı problemleri ve boru patlamaları gibi durumlar meydana gelmektedir. Her iki durum da tesisat sistemleri ve yapı oldukça zarar görmektedir. Bu zararları önlemenin ve en az hasarlı ile kurtulmanın tek yolu ise temiz su tesisatı ve diğer tesisat sistemlerinde düzenli olarak bakım ve kontrol yaptırılmasıdır. Bakım ve onarım yapılmayan tesisat sistemlerinde su kaçakları ve hasar oranları daha fazla olmaktadır. Fakat son yıllarda tesisat sektöründe kullanılan birçok teknolojik alet sayesinde işlemler daha kaliteli ve garantili olarak yapılmaktadır.

Cihaz Kullanımı Olan Tesisat Firmalarını Seçin Haftalarca Susuz Kalmayın

Temiz su tesisat tamiri işlemleri iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni cihaz ve makine kullanımı olan tesisat firmaları tarafından yapılan tamirat işlemleridir. Tesisat firmaları son yıllarda hizmet kalitesini arttırarak tüm tesisat işlemlerince cihaz ve makine kullanımı ile hizmet vermektedir. Bu tesisat tamiratlarında kırma dökme olmadığı gibi tamirat ücretleri de çok aşağılara çekilmektedir. Temiz su tesisat tamiri işlemlerinde kullanılan akustik dinleme cihazları ile borulardaki su kaçak yerleri ve su sızıntısının olduğu yerler noktasal olarak bulunmaktadır. Bulunan bu noktalara kameralı görüntüleme cihazları gönderilerek borudaki hasarın boyutları ölçülmekte ve nasıl bir işlem uygulanması gerektiği belirlenmektedir. Belirlenen bu işlemlerin ardından ise temiz su tesisat tamir işlemleri başlamaktadır. Tesisat sistemlerinde borulardaki küçük çaplı delikler ve kırıklar için kullanılan kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. bu ilaçlar boru yüzeyindeki tüm delinmeleri ve kırıkları kapatarak boru yüzeyinde tam bir koruma sağlamaktadır. Kullanılan bu kimyasal ilaçların kalite derecelerine göre boruda sağlanan koruma çok uzun seneler kendini göstermektedir. Temiz su tesisat tamiri işlemlerinde kullanılan kimyasal ilaçla hali hazırdaki boru hasarlarını kapattığı gibi sonradan oluşacak olan hasarları da önlemekte ve basınçlı su akışlarına, boru patlaklarına ve boru delinmelerine karşı koruma sağlamaktadır.

Haftalarca Sürecek Bir Tesisat Tamiratını Kim İster Ki?

Temiz su tesisat onarımı işlemlerinde bir de cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları hizmet vermektedir. Bu tesisat firmaları her türlü tesisat çalışmasında olduğu gibi temiz su tesisat onarımlarında da kırma dökme yaparak soruna çözüm bulmaktadır. Temiz su tesisat onarımı için su saati bölgesinden başlayarak evlerin içine kadar her duvar kırılır ve borudaki hasarlı bölgeler aranmaya başlanır. Bulunan bu hasarlara ise kaynak yapma yolu ile çözüm bulunmaya çalışılır. Cihaz kullanımı olmadan yapılan temiz su tesisat onarımı hafta bazında süreleri kapsamakta ve çok yüksek tamirat fiyatlarına neden olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ