Telsiz Su Kaçağı Tespiti,Telsiz Su Kaçağı Tespit Etme - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Telsiz Su Kaçağı Tespiti 8 Mart 2016

Telsiz Su Kaçağı Tespiti

Megakentler bizleri içerisinde barındırırken, yoğunluk ve stresin kucağına atıldığımız günleri de birbiri ardına getiriyor. İstanbul ‘un hepimize sunabildiği bu kaos atmosferinde yaşarken çevremizi, evimizi, dostlarımızı, ailelerimizi, sahip olduklarımızı ister istemez ihmal ediyoruz. Bazı zamanlar bu ihmaller bizleri teğet geçiyor, bazı zamanlar ise yaralayıp geçiyor. Sadece manevi anlamda değil, maddi anlamda külfet gerektiren problemlere gebe kalıyoruz. Evimizin değerini dışarıdayken anlıyoruz, peki ya gerçekten değerini biliyor muyuz?

Su Kaçağı nasıl bir risk oluşturuyor?

Telsiz Su Kaçağı Tespiti

Öncelikli olarak Su kaçağının belirli nedenlerini bilmek gerekiyor. Neden ortaya çıkar? Neden başımıza gelir? Neden gizlice ilerler? Telsiz su kaçağı tespiti nasıl uygulanmaktadır? Cevabını aradığımız birkaç soru sadece. Su kaçakları; duvarların arkasında gizlenen tesisat borularının kireçlenmesi ile beraber delikler oluşması sonucunda meydana gelir. Bu sonuc itibariyle su sızıntısı azar azar duvarlarımızın içerisine sinmeye başlar. Nemlenen bu duvarlar zamanla yıkılma tehlikesi içerisine dahi girebilirler. Neden meydana geldiğini madde madde ifade edersek;

  • Aşınan borular
  • İlgisizlik
  • Kireçli sular

olarak ifade edebiliriz. Neden başımıza gelir? Diye sorduğumuzda burada da bir ihmalkarlık söz konusu olduğunu görürüz. Zira borular aşındıkça ve eskidikçe su sızdırırlar. Su kaçağı riskleri ise, işin en tehlikeli boyutudur. Bu tehlike, önem verilmediği sürece hızlıca artacak ve önlem alınamaz sonuçlara doğru yelken açacaktır.

Su kaçağı risklerini engellemek için yapılanlar nelerdir?

Su kaçağı riskleri engellemek için altın kural; erken teşhistir. Erken teşhis, her durumda hayat kurtardığı gibi, problemleri de kurtarmaya yetecektir. Teşhisi gerçekleşmiş bir su kaçağının onarımı için gerekli işlemler; Nem Ölçer, Hava ve Su basıncı, Özel ve Termal kamera yöntemleri sıralanabilir.

Su kaçağı risklerini engelleme işlemleri her yerde yapılabiliyor mu?

Telsiz su kaçağı tespiti için oldukça dikkatli olmak ve geç davranmamak gereklidir. Bu hizmet Türkiye çapında İstanbul dahil bir çok il’de faaliyet gösteriyor. Yaşadığımız en büyük sıkıntılardan biri olması sebebiyle geniş bir alanı kapsayan bu hizmet, Zeytinburnu ilçesi içerisinde de halkın yardımında oluyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ