Tavan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tavan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir 5 Ocak 2016

Tavan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir

Yağmur, kar, üst dairedeki kaçak problemi veya binadaki kötü yalıtım neticesinde ortaya çıkan ve devamı halinde daha büyük sorunlara yol açan tavan su sızıntısı nasıl önlenir?

Öncelikle su sızıntısı sıkıntısının yaşandığı durumlarda kalıcı çözümlere başvurulması gerekir. Daha ucuz diyerek geçici veya yetersiz onarım yolları denemeniz uzun vadede başınıza daha masraflı işler açacaktır. Su sızıntıları apartmanlarda üst dairenizdeki tesisat sorunlarından kaynaklanabilir. Bunun yanında müstakil evlerde de özellikle yağmur ve kar sularının bina içine sızması yoluyla gerçekleşebilmektedir.

Su iki arıza yoluyla bina içine sızabilir:

  1. Bina veya daire içindeki su tesisat borularından kaçak olması neticesinde suyun duvarlarda gezinmeye başlaması.
  2. Bina veya dairedeki yalıtım maddelerinin yetersiz ve kalitesiz olması sonucunda dış etkenler yoluyla suların içeri sızması

Tavan su sızıntısı nasıl önlenir sorusuna verilecek en kısa ve net cevap bilinçli davranmak olacaktır. Çünkü su kaçağı ve sızıntısına sebep olan malzeme kusurlarının ortaya çıkmasına, müşterinin denetim yapacak bilgiye sahip olmaması ve iş yapan kişinin bu konuda yeterli bilince ulaşmaması sebep olmaktadır. Sorun olmadan önleme imkanına sahip olunmadığı durumlar için elbette farklı onarma yöntemleri mevcuttur.

Yağmur ve kar gibi doğal etkenlerle oluşan sızıntıların tek çaresi uygun malzemelerle gerçekleştirilecek bina yalıtım işlemleridir. Bu noktada kurumsal firmalar tarafından sunulan pek çok yalıtım ürünleri ve hizmetleri mevcuttur. Bunların hepsi de garantili ürünler olarak lanse edilirler. Ancak duvarların boyanarak sızıntıların giderileceği gibi bir düşünceye kapılmak yanlıştır. Boyamalar neticesinde ancak çok kısa bir süreliğine sorundan kurtulabilirsiniz. Problemin kökenine inmek için özel yapım malzemelerden yararlanmak gerekir.

Peki, tesisat kaynaklı tavan su sızıntısı nasıl önlenir?

Bu durumda sorunun büyüklüğüne göre zaman kazanmak adına su vanaları kapatılıp ardından bu konuda uzmanlaşmış firmalara ihbarda bulunmak gerekmektedir. Uzmanlar tarafından termal kamera kullanılarak su sızıntı noktaları belirlenecek ve problem temelinden halledilecektir. Apartman ortamında iseniz ve üstünüzdeki daireden su sızıntısı sorunu yaşıyorsanız bunu dairedeki insanlara bildirerek aynı yöntemlerle sorunun çözülmesini talep edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ