Suyun Sızıntı Tespiti ve Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Suyun Sızıntı Tespiti ve Tamiri 5 Ocak 2016

Suyun Sızıntı Tespiti ve Tamiri

Su tesisatı içerisinde çok çeşitli problemler çıkabilir ve günümüzde gelişen teknoloji sayesinde bu borulardaki suyun sızıntı tespiti ve tamiri çok kolayca yapılmaktadır. Oldukça yaygın bir sorun olan sızıntı hali fazla soruna sebep olmakla birlikte, tespit edilebilmesi de zaman alabilmektedir. Çünkü bazen, borularda bir sızıntı olsa bile binanın durumuna göre su, hemen kendini belli etmemektedir. Bu da problemi erken çözüp hızlı bir halde sonuca ulaşmayı engeller. Kendini belli etmeyen sızıntı, sorun başta küçük de olsa, gecikme bu küçük sorunu daha da büyütüp ciddi bir problem haline getirir.

Tesisattaki suyun borudan sızıntı hali birkaç şekilde kendini belli eder. Öncelikle duvarlarda bir renk değişikliği gözlenir ve duvarın ıslak hali ile sızıntı ayyuka çıkar. Bununla beraber bir küf ya da pis bir koku da bu istenmeyen tabloyu tamamlar. İnsanların kendi evlerinde sıkıntıya düşmeleri yetmezmiş gibi bir de çoğunlukla apartman hayatı yaşadığımız için bizim sorunumuz başkalarının da sorunu haline gelir. Çünkü sızan su, alt kattaki ya da yandaki komşumuzda da yukarıda belirttiğimiz istenmeyen tabloyu ortaya çıkarır. Bu da, ev içindeki huzursuzluğun yanında, birlikte yaşadığımız insanlarla aramızdaki huzursuzluğu da beraberinde getirir. Bu durumun günümüz şartları içerisinde çözümü gayet basittir. Son teknolojinin tüm imkanlarını kullanan deneyimli kişilerce suyun sızıntı tespiti ve tamiri sırasında gereken hemen yapılmaktadır.

Suyun sızıntı tespiti ve tamiri için teknolojik çok çeşitli aletler ve makineler kullanılmaktadır. Bu imkanlar sayesinde, hızlıca tespit edilen sızıntının önlemi alınır ve sorun çözülür. Tespit için, görüntülü aletler, suyun borudaki sesinin değişimini bulabilen ve sıcaklığı kullanarak sızıntıyı kesin olarak ortaya çıkartan termal aletler kullanılır. Bu teknolojik araçlar sayesinde hiçbir şekilde, eskisi gibi, eve ve binaya zarar gelmez, kolayca, zahmetsiz bir şekilde sızıntı bulunur. Suyun sızıntı tespiti ve tamiri çok önem arz eden bir konudur. Öyle ki, suyu, sızıntı olduğu için olduğundan az miktarda kullanmamıza rağmen bu durum tabi ki faturaya yansımaz ve az kullanıma yüksek miktarda ödeme yapmak zorunda kalınır. Hem bu durum hem de evdeki ve binadaki huzursuz ortam sızıntının neden olduğu ciddi sorunlardır. Bunu hızlıca halletmek için muhakkak yardım alınmalıdır. Çünkü doğru şekilde tespit edilemeyen sızıntıyı tamir etmek olanaksızdır ve fazladan masraf çıkartır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ