Süsler Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Süsler Kombi Suyu Isıtmıyor 13 Kasım 2015

Süsler Kombi Suyu Isıtmıyor

Süsler kombi suyu ısıtmıyor durumlarında yapılaması gereken tek çalışma yani teknik servis dışında sizin yapacağınız ilk müdahale su basıncı seviyelerinin ayarlanmasıdır. Su basıncında oluşan düşüş sıcak su akışını sağlamayacak ve kombinin çalışma performansını düşürecektir. Kombi su basınç seviyesi her zaman için en ideal çalışma düzeni olan 1,5 bar seviyesinde olmalıdır. Bu bar seviyesinden düşük olan kombi basınçlarında sıcak su akışı sağlanamayacaktır. Bu ayarlamalar yapıldıktan sonra Süsler kombi suyu ısıtmıyor sorununa devam ederse o zaman kesinlikle ya içerisindeki parçalarda ya da tesisat borularında problem var demektir. Bu sorunların çözümlerinde ise profesyonel çalışma gerekmektedir.

  • Süsler kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında bakılacak ilk yer doğal gaz tesisat sistemleri olacaktır. Çünkü su akışlarından ve tesisat eskiliği gibi problemlerden dolayı doğal gaz tesisat borularında delinmeler sonucunda su kaçağı problemleri oluşabilmektedir. Bu problemlerin en acil şekilde çözülmesi gerekir.
  • Kombinin su ısıtmaması halinde bakılacak diğer yer ise kombi içinde bulunan parçalardır. Kombinin havalandırma filtrelerinin, kombi su pompalarının ve tribünlerinin herhangi birinde bir sorun meydana geldiğinde kombi sıcak su sağlamayacaktır.

Kombi Parçaları Bakımsızlıktan İşlev Kayıplarına Uğrayabilir

Süsler kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında bakılan diğer parçalar ise ntc, ptc, akış şalteri ve üç yollu vana düzenleri olacaktır. Bu parçalardaki hasar boyutlarına göre değişim veya onarım yapılacaktır. Bu işlemlerin ardından ise kombi sıcak su verimini sağlayaaktır. Doğalgaz kombi petek temizleme için petek temizliği sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ