Süsler Kombi Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Süsler Kombi Isıtmıyor 13 Kasım 2015

Süsler Kombi Isıtmıyor

Süsler kombi ısıtmıyor ise sorunu öncelikle kombide aramalı sonrasında ise asıl sorunun oluşabileceği peteklere bakılmalıdır. Kombi bakımları uzun zaman önce yapılmış ve bir daha da bakım yapılmamış ise kombide çeşitli işlev bozuklukları oluşacaktır. Kombi bacası ve hava filtresi kesinlikle yıllık periyotlarda bakımdan geçmelidir. Çünkü sürekli olarak çalışan bu parçalar en fazla kire maruz kalan parçalar olmaktadır. bu parçaların kirlenmesi ve üzerinde pislik birikintileri olması Süsle kombi ısıtmıyor gibi sorunlar yaratabilir.

  • Süsler kombi ısıtmıyor gibi bir sorunda bakılacak asıl önemli nokta ise petekler olacaktır. Çünkü 2 yılı aşkın süredir temizlenmeyen peteklerin içinde oldukça yoğun şekilde kireç ve pislik birikintisi olacaktır. Bu artık maddeler zamanla kayaç parçası ve balçık halini alarak peteklerin alt kısımlarına yapışacaktır.
  • Peteklerin alt kısımlarına yapışan bu maddeler de kombiden gelen ısı değerlerini alamayacak ve yüzeyine yayamayacaktır. Bunun sonucunda da petekler ortamı kaliteli bir şekilde ısıtamayacak ve hem soğuk ortam oluşurken hem de doğal gaz kullanımı artmış olacaktır.

Kombi Isıtmama Problemlerinde Petekler Ana Rolü Üstlenir

Süsler kombi ısıtmıyor sorunlarında bakılacak olan petekler, profesyonel hizmetler veren tesisat firmalarının petek yıkama makineleri ve petek temizleme kimyasalları ile içindeki pisliklerden arındırılacak ve ısınma sorunları daha avantajlı bir hale dönecektir. Bu şekilde kaliteli yapılan bir petek temizleme işlemlerinden sonra ısınma seviyeleri artacağı gibi doğal gaz faturalarında da azalma olacaktır. Doğalgaz kombi petek temizleme için petek temizliği sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ