Su Tesisatı Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Tesisatı Tamiri 12 Ekim 2015

Su Tesisatı Tamiri

Su tesisatı tamiri hakkında olacak bu makale su tesisatı onarımı ve kaliteli işlem uygulayan su tesisatçısı hakkında geniş bir bilgi içerdiği gibi aynı zamanda tesisat sistemlerinde oluşabilecek arızaları ve çözüm yollarını da sunmaktadır.

Su Tesisat Tamiratlarında Teknolojik Dönem Yaşanmaktadır

Su tesisatı tamiri günümüzde iki farklı şekilde olmaktadır. Bu tamiratlardan biri teknolojik alt yapısı sağlam olan ve cihaz sistemi kullanan tesisat firmaları tarafından sunulurken diğer cihaz kullanımı olmayan ve eski tesisat yöntemlerinin kullanılarak işlem uygulanan tesisat firmaları tarafından sunmaktadır. Cihazlı tesisat tamiratları ile cihaz kullanımı olmayan tesisat tamiratlarında oldukça fazla ayrılan nokta vardır. Cihaz kullanımı olan tesisat tamiratlarında daha fazla avantajlı durum söz konusu iken cihaz kullanımı olmayan su tesisatı tamiri işlemlerinde birçok dezavantajlı durum olmaktadır. Bu birbirinden farklı çalışma yöntemi gösteren tesisat firmalarının işlemlerini anlatmadan önce su tesisatlarında en sık karşılaşılan arızalardan bahsetmek daha doğru olacaktır. Her tesisat sisteminde gerek yanlış kullanımlardan gerekse tesisat malzemelerinin kalitesizliğinden dolayı birçok hasar meydana gelmektedir. Tesisat sistemlerinde en çok karşılaşılan arızalar ise su kaçakları ve tıkanıklık problemleri olmaktadır. Tesisat borularındaki yıpranmalardan ve delinmelerden kaynaklanan su kaçakları yapılara ve yapının içindeki insanlara birçok zarar vermektedir. Su kaçakları duvar yüzeylerinde damlama şeklinde belirdiği zaman acilen müdahale edilmesi gereken bir tesisat arızasıdır. Çünkü bu aşamadan sonra boru patlamaları yaşanılacağı anlamına gelmektedir. Su tesisatlarındaki tıkanıklık durumları ise gider sistemlerinin kullanılmamasına yol açacağından tüm yaşamsal düzen durur ve acilen müdahale edilmesi gereken diğer bir durumdur. Su tesisatı tamiri kullanılan cihazlar ve makineler sayesinde kırma dökme olmadan saatler içinde sonuçlandırılmakta ve her türlü işlem garantisi de verilmektedir.

Parasının Ve Zamanının Değerini Bilenlerin Seçimi Cihazlı Tamiratlar Olmaktadır

Cihaz ve makineler ile yapılan su tesisatı onarımı işlemleri sadece kırma dökme olmadan ve uzun süreler garantili işlemler olmaktadır. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının yapacağı tesisat tamirat işlemlerinde kırma dökme işlemleri olacak ve bu da olmadık sorunlara yol açacaktır. Bu sorunların başında ise ev yaşam düzenlerinin bozulması gelecektir. Hafta boyunca sürecek olan bu tamirat işlemlerinde evlerin dip köşesi batacak ve tüm eşyalar inşaat artıklarından toz olacaktır. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının su tesisat onarımı işlemlerinden sonra oldukça uzun bir zaman temizlik yapılması gerekecektir. Bu kırma dökme olayları sadece pis ortamlar yaratmamaktadır. Aynı zamanda kırma dökmeye bağlı olarak tesisat tamirat ücretleri de en yüksek fiyatlara çıkmaktadır. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları sadece tesisat tamirat ücretleri değil aynı zamanda oluşan inşaat alanlarının onarımı ve malzeme paralarını da faturalara eklerler. Su tesisat vanasından başlayarak evlerin içine kadar yapılacak olan kırma dökmede, işçilik masrafları, kırılan yerlerin onarımı masrafları ve kırılan yerlerin malzeme paraları da faturalara eklenmektedir. Bu şekilde yapılacak olan su tesisatı onarımı işlemlerinde en zararlı taraf ev sahipleri çıkmaktadır. Daha da zararlı çıkan taraf ise işletmeler olmaktadır. Hem bu kadar masrafların altına girip hem de uzun çalışma durumlarından dolayı iş yerlerini açamadıkları için müşteri kayıpları yaşamaktadırlar.

Tesisat Tamiratlarının Kolayı Varken Zor Yolunu Tercih Etmeyin

Bu kadar sorunlu tesisat tamiratları almamak için su tesisatçısı seçimlerine çok dikkat edilmelidir. Çünkü bilinçsizce yanlış seçilen su tesisatçıları görüldüğü üzere hem yapıları mahvetmekte hem de çok fahiş fiyatlarda tesisat tamirat ücretleri talep etmektedirler. Üstelik cihaz olmadan çalışma gösteren su tesisatçısı, sorunun kaynağını bulamadığı için aynı sorunlar bir süre sonra tekrar olacaktır. Parasının ve zamanının kıymetini bilenler su tesisatçısı seçimlerinde araştırma yapmadan ve cihaz kullanımı olmadan hiçbir tesisat firması ile çalışmamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ