Su Tesisatı Kaçak Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Tesisatı Kaçak Tespiti 12 Ekim 2015

Su Tesisatı Kaçak Tespiti

Su tesisatı kaçak tespiti başlığı altında yazılan bu makalede tesisat sistemlerinin en önemli sorunlarından biri olan su kaçakları hakkında; su tesisatı kaçak bulma ve su tesisatı kaçak tamiri hakkında geniş çaplı bilgiler bulacaksınız. Makalede geçen bilgiler kesin bilgiler olup, tesisat tamiratlarında karşılaşılan sorunlardan derlenerek yazılmıştır.

Su Kaçak Tespitlerinde Cihazlı Sistemler Her Zaman Avantaj Sağlar

Su tesisatı kaçak bulma işlemleri son sistem makineler ile yapılmaktadır. Tesisat alanında kullanılan bu makine sistemleri sayesinde yapılarda kırma dökme olmadan çok büyük çaptaki sorunlar bile saatler içinde halledilerek kaliteli bir şekilde sonuca kavuşturulmaktadır. Tesisat arızalarının en problemli sorunlarından biri olan su kaçağı problemlerinde kullanılan su tesisatı kaçak bulma cihazları hem zaman açısından hem de maddi açıdan kişilere önemli avantajlar sağlamaktadır. Öncelikle evlerde ve iş yerlerinde kırma dökme problemlerinin olmaması başlı başına büyük bir avantajdır. Bu sayede evlerde inşaat alanları oluşmamakta ve işlemler çok kısa sürelerde sonlanmaktadır. Kırma dökme olmaması zamansal açıdan gayet olumlu durumlar sağlamaktadır. Çünkü yapılarda meydana gelen herhangi bir tesisat arızasında veya su tesisatı kaçak bulma işlemlerinde çok uzun zamanlar demek birçok işin sekteye uğraması demektir. Bu tesisat arızalarında insanlar günlerce işlerinden izin alarak ustaların başlarında beklemek zorunda kalmıyorlar. İş yerleri tesisat tamiratı süresinde kapalı kalarak maddi kayıplar yaşamıyor. İşletme hizmetlerini bir an bile sekteye uğratmadan yani tadilat dolayısı ile kapalı kalma zorunluluğu olmadan tesisat işlemleri hallolmaktadır. Bu sayede de hem maddi açıdan hem de zaman açısından kazanım sağlamaktadır. Tesisat alanında kullanılan bu cihaz sistemlerinin sağladığı diğer bir avantaj ise tamirat masraflarının düşük olmasıdır. Kırma dökme olmadığı için malzeme paraları kırılan yerlerin onarılması ve işçilik ücretleri yoktur.

Cihazlı Tamiratlarda Su kaçakları Bir Daha Hata Vermeyecek Şekilde Onarılır

Su tesisatı kaçak tespiti işlemlerinde bu kadar çok avantaj ve olumlu durumu sağlayan cihazlar ise akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri olmaktadır. İşlem için ilk olarak akustik dinleme cihazları ile tesisat borularının geçtiği her nokta dikkatli bir şekilde dinlenir ve su sızıntısının olduğu yerler noktasal olarak tespit edilmiş olur. Avrupa kalitesinde üretilen bu akustik dinleme cihazlarının yanlış yer veya eksik su sızıntı noktası bulma gibi bir durumu söz konusu dahi değildir. Tüm su sızıntıları noktasal olarak bulunmaktadır. Su tesisatı kaçak tespiti cihazlarının işlemlerini bitirerek su kaçaklarını bulmasının ardından devreye kameralı görüntüleme sistemleri girer. Bu kameralı görüntüleme sistemlerinin sağlamış olduğu yüksek görüntü kalitesi sayesinde boruların içindeki tüm hasar boyutları eksiksiz bir şekilde görülür ve su tesisatı kaçak tespiti için izlenecek yol belirlenir. Su kaçağı tamiratlarında da aynı bu şekilde kırma dökme olmadan özel olarak kullanılan kimyasal ilaçlar ile yapılır. Bu kimyasal ilaçlar borunun yüzeyindeki tüm çatlakları ve delikleri kapatarak koruyucu bir çeper oluşturur. Bu sayede de su kaçağı problemi bir daha asla görülmez.

Cihaz Olmayan Su Kaçak Çalışmalarında Garantili İşlemler Sağlanamamaktadır

Su tesisatı kaçak tamiri işlemleri sadece cihaz kullanımı olan profesyonel tesisat firmaları tarafından bu şekillerde yapılmaktadır. Ancak günümüzde bu sistemlere geçemeyen ve hala eski usul işlem uygulayan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisat firmaları ise su tesisatı kaçak tamiri işlemlerinde; tesisat borularının geçtiği her duvar noktasını kırarak boruları açığa çıkarmakta ve bu şekilde kaçak bulma çalışması yapmaktadırlar. Borulara basınçlı su verilerek bulunana su kaçakları tespit çalışmasının ardından ise su tesisatı kaçak tamiri işlemlerinde de boruların delinmiş olan yerlerine kaynak yaparak sorunu çözme yoluna gitmektedirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ