Su Tesisatı Kaçak Bulma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Tesisatı Kaçak Bulma 12 Ekim 2015

Su Tesisatı Kaçak Bulma

Su tesisatı kaçak bulma başlıklı makalesi altında su tesisatı kaçak tespiti ve su tesisatı kaçak onarımı hakkında geniş çaplı bir bilgi bulacaksınız. Bu bilgiler tesisat teknolojisi kullanarak cihazlar ile hizmet veren tesisat firmalarının ve cihaz sistemi kullanmadan hizmet veren tesisat firmalarının çalışma yöntemlerini, avantajlı ve dezavantajlı durumlarını da kapsayacaktır.

Tesisat Firmaları Seçimlerinde Dikkatli Olun Karlı Çıkan Taraf Siz Olun

Makalenin girizgâh bölümünde de bahsedildiği gibi su tesisatı kaçak bulma işlemleri günümüzde iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birini tesisat teknolojilerini kullanarak, teknik alt yapı ile hizmet veren tesisat firmaları sağlamaktadır. Belirtmek de yarar vardır ki teknolojik cihazları kullanan tesisat firmalarının su tesisatı kaçak bulma işlemleri hem çalışma düzeni açısından hem tamirat fiyatları açısından hem de tamirat süreleri açısından daha avantajlı olmaktadır. Kısa süren ve uygun fiyatlı olan su tesisatı kaçak bulma ve su tesisatı kaçak bulma işlemlerini geçmeden önce su kaçakları nedir ve ne gibi sorunlar ortaya çıkarır durumları üstünde birkaç kelime yazmak daha doğru olacaktır. Su kaçakları yapıların tesisat borularında oluşan delinmelerden ve çatlaklıklardan suların sızarak yüzeylere çıkması problemidir. Tesisat sistemlerinin eskiliğinden ve bakımsızlığından olacağı gibi yüksek basınçlı su akışlarından, tesisat borularındaki yanlış eğim problemlerinden ve kalitesiz tesisat malzemelerinden de kaynaklanmaktadır. Tesisat borularından kaçan bu sular duvarların boşluklarında ve tuğla aralarında birikintiler oluşturmaktadır. Bir süre sonra da duvar yüzeyinde de belirerek duvarın boyasına ve sıvasına zarar vermektedir. Eğer önlem alınmaz ise önce yapı içinde rutubete neden olacaktır sonra da ise yapının su baskınına uğramasına yol açacaktır. Su kaçakları bu kadar büyük sorunlara yol açana kadar da sorun yaratmaktadır. Su kaçağı problemlerinde kullanılmayan suların da bedelleri ödenmektedir. Duvarların içinde damla şeklinde olan veya sızıntı halini alan bu su kaçakları kullanım miktarlarına yansımakta ve faturalarda kendini belli etmektedir.

Su Kaçakları İhmale Gelmeyen Büyük Kapsamlı Tesisat Arızalardır

Su tesisatı kaçak onarımı işlemlerinde yapacağınız küçük bir yöntemle yapı içinde su kaçağı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için öncelikle yapı içerisindeki tüm su akışlarını kesmeniz gerekir. Su akışları kesildikten sonra su vanaları sıkıca kapatılmalı ve su saati üzerindeki su kullanım miktarları bir kenara not edilmelidir. Bir süre yapı içerisinde su akışı olmamalıdır. Bu süre zarfında su kullanımı olmadığı halde su kullanım miktarında artış varsa cihaz kullanımı olan bir tesisat firmasından su tesisatı kaçak onarımı hizmeti alınmalıdır. Teknolojik alt yapısı sağlam olan tesisat firmaları su kaçaklarının bulunmasında akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri ile işlem uygulayacaktır. Tesisat borularını su vanalarının olduğu bölümlerden başlayarak yapının içine kadar her noktada dikkatli bir şekilde dinleyerek su kaçağının nerede olduğunun tespitini yapacaktırlar. Bu tespit işlemlerinden sonra ise hasarın boyutlarını görmek ve nasıl bir işlem uygulanacağını belirlemek için tesisat borularının içlerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderecektirler. Su tesisatı kaçak onarımı işlemlerinde ise borularda olan delikleri ve çatlakları özel kimyasal ilaçlar ile yapacaktırlar.

Cihaz Olmadan Yapılan Tamiratlar Pahalı, Garantisiz ve Kalitesiz Olacaktır

Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları ise su tesisatı kaçak tespiti çalışmalarında ilk işlem olarak duvar yüzeylerinde ve zeminde kırma dökme yaparak işlemlere başlayacaktırlar. Bu kırma dökme işlemleri ise çok uzun süreler sürecek olan tesisat tamiratlarına yol açacaktır. Su tesisatı kaçak tespiti sürelerinin bu kadar uzun olması ve yapılar içinde kırma dökme olmasında dolayı da tamirat masrafları çok yüksek fiyatlara denk gelecektir. Bu yüzden gerek su tesisatı kaçak tespiti işlemlerinde gerekse tüm tesisat işlemlerinde cihaz kullanımı olan tesisat firmalarının seçilmesi her zaman daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ