Su Tesisatçısı Arıyorum - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Tesisatçısı Arıyorum 21 Şubat 2016

Su Tesisatçısı Arıyorum

Su Tesisatçısı Arıyorum; Köylerden çıkıp şehirlere doğru süregelen göçlerle birlikte artan şehir nüfusu ve bununla doğru orantılı şehirlerde yapılanan modern hayatın gelişmesi ile doğan ihtiyaçlarla birlikte insanlara karşı olan sorumluluklar da doğru orantıda artmaktadır. Bu anlamda bina içerisinde yaşayan insanlara, komşularımıza karşı daha dikkatli ve özenli davranmakla birlikte, onların zarar görebileceği bir davranışta bulunmak yanlış olmaktadır. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığımız sıkıntıların başında daireler arasında kötü malzeme kullanımından kaynaklı olarak su akıntıları gelmektedir. Bu nedenle su tesisatçısı olan kişilere olan ilgi ve su tesisatçılarının önemi artmıştır. Bu anlamda bir çok şirket kurulmakla, bu şirketler tarafından sunulan bir çok hizmet mevcuttur.

Su Tesisatçıları Tarafından Sunulan Hizmetler

Su tesisatı konusunda faaliyet gösteren şirketlerde çalışan, eğitimli, donanımlı ve uzman su tesisatçısı kişiler oturduğumuz dairelerde bulunan su boruları ve binaya ait temel borular da yaşanan sıkıntıları çözmek için çalışmaktadırlar. Daire satın almak isteyen kişiler öncelikle dairede bulunan malzemelerin kalitesiyle ilgilenirler, bu nedenle su akıntısının olup olmadığına bakmaktadırlar. Bundan dolayı doğru ve kaliteli bir daire yapımı için uzman bir su tesisatı firması ile anlaşılmalı ve dairenin en güzel şekilde yapılması sağlanmaktadır. Su tesisatçısı işini doğru yapmak için gerekli teknik donanımlara sahip olup, hasarlı bölgeyi kamera ve dedektörle inceleyerek işini yapmaktadır.

Bu nedenle herhangi bir şekilde daireye zarar verecek bir iş yapmamaktadır. Su tesisatçısı mutfaklarda yemek yapmak için kullanılan suyun temiz bir şekilde bize ulaşması için, banyo yapmak için kullandığımız suyun temiz bir şekilde akması için, temiz ve pis suyun tesisatını doğru bir şekilde yaparak insanlara temiz bir yaşam alanı sunulmasını sağlar. İşini düzgün yapan bir su tesisatçısı sağlıklı ve daha temiz bir hayat yaşamak için gerekli tüm tedbirleri almaktadır.

Zamanında Yapılmayan Tamirlerle İlgili Karşılaşılacak Sorunlar

Bilindiği üzere, su sağlık kaynağıdır, ancak akıntı yapan bir borudan veya duvardan sızan bir su nedeniyle sağlığımız bozulabilmektedir. Kirli su ile pis suyun karışması neticesinde hastalıklara davetiye çıkartılabilir. Bunun yanı sıra, zamanında yapılmayan işlemler neticesinde duvarların kırılmasına, boruların kırılmasına, banyo küvetinin ve fayansların kırılmasına sebep olunarak ekstra bir masrafa sebep olunabilir. Aynı zamanda  düzgün kurulmayan bir sistem nedeniyle, dairede çok kötü kokular ortaya çıkmakla birlikte bunlar en kolay şekilde çözülebilecek sorunlardır. Ancak bu tür uyarıların dikkate alınmaması halinde çok daha büyük sorunlar insanları beklemekle birlikte,

  • Sürekli akan suyun bir süre sonra binanın bulunduğu toprak parçasında kopmalar meydana getirmesi,
  • Binayı ayakta tutan kolonlar içerisinde bulunan demirlerin paslanmasına neden olarak dayanıklılığını azaltması,
  • Elektrik kablolarından sızarak oksitlenmelere sebep olması,
  • Duvarlarda yarattığı kötü görüntü ve çatlaklar nedeniyle ayrı bir masrafa neden olması,
  • Daireye ait sıvalardan sızarak bu sıvaları dökmesi, alçıların kabarmasına sebep olması gibi birçok büyük sıkıntıya da yol açabilmektedir. Bundan dolayı uzman bir su tesisatçısı ile iletişime geçilip işlemi olabildiğince masrafsız bir şekilde yapmak gerekmektedir.

Su Tesisatçısının Çalışma Şekli

Uzman bir su tesisatçısı, yaşanacak büyük bir sorunu çözmek adına, gayet kısa bir sürede çözebileceği küçük bir işlem nedeniyle önem arzetmektedir. İşinin uzmanı bir su tesisatçısı kısa bir keşif yaptığı binada teknik donanım ve tecrübesiyle birlikte su kaçağı tespiti yapıp, kesin verilerle çalışmaktadır. Hasarlı noktanın tespitiyle, su tesisatçısı daire içerisinde kırma, dökme gibi işlemler yapmadan nokta atışıyla tespit ettiği yerin tamirini gerçekleştirir. Belirtildiği gibi bu tamir işlemlerinin yapılmaması halinde daha zor ve ağır masraflar kişileri beklemektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ