Su Tesisat Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Tesisat Tamiri 12 Ekim 2015

Su Tesisat Tamiri, Su Tesisatı Tamiri, Su Tesisatı

Su tesisat tamiri işlemlerinin tesisat firmalarınca nasıl yapıldığı su tesisatı tamiri işlemlerinde cihaz kullanımı olan tesisat firmaları ile cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları arasındaki farklı çalışma yöntemlerini ve su kaçak tespiti işlemlerini anlatan bu yazıda aynı zamanda su kaçaklarının zararları ve etkileri hakkında da bilgiler bulabileceksiniz.

Su Kaçak Tamirinde Geç Kalınması Daha Kötü Sonuçlara Yol açar

Su kaçak tamiri çok önemli bir arıza olan su kaçakları için gerekli olan ve acil olarak yapılması gereken işlemlerdir. Çünkü su kaçakları yapılarda birçok zarara yol açan ve geri dönüşü olmayan hasarlara neden olan arızalardır. Öncelikle belirtmek gerekir ki su tesisat tamiri işlemleri tesisat firmaları tarafından farklı şekillerde yapılmaktadır. Cihaz kullanımı olan tesisat firmaları bu işlemlerinde kırma dökme yapmadan, tüm işlemleri saatlik zaman dilimlerinde yaparken, cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları hem yapı içinde kırma dökme yapmaktadır hem de bu işlemleri çok uzun zaman aralıklarına yaymaktadır. Su kaçakları delinmiş ve yıpranmış su borularından kaçan suların duvar içinde birikme yapması ile ortaya çıkmaktadır. Özellikle de eski ve bakımsız tesisat sistemlerinde ortaya çıkan bu durum hem yapının inşaat malzemelerinin hem de yapı içindeki insanların zarar görmesine neden olmaktadır.  Duvarların içinde olan su birikintileri harçların ve tuğlaların zarar görerek dayanıklılıklarını yitirmesine neden olmaktadır. Bir zaman sonra da duvar yüzeyine çıkan sular boyaların dökülmesine ve sıvaların bozulmasına sebebiyet vermektedir. Bu zararların hemen akabinde ise rutubet oluşumları ortaya çıkmaktadır. Rutubet ise evlerin içindeki temiz hava dolaşımını yok etmekte ve üst solunum yollarına bağlı hastalıkların çıkmasında etkili olmaktadır. Su kaçakları çok boyutlu zararları nedeni ile geç kalınmaması ve hemen su kaçak tamiri işlemlerinden yararlanılması gereken arızalardır.

Garantili Ve Kaliteli Su Tesisat Tamiri Ancak Cihaz Yöntemleri İle Mümkündür

Su kaçak onarım işlemlerinde cihaz kullanımı olan tesisat firmaları, bu işlemler için akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır. Bu cihazlar ile yapılan işlemlerde duvarlara bir çekiç darbesi bile vurulmamakta ve işlemler sadece makineler ile gerçekleşmektedir. Su kaçak onarım işlemlerinde ilk olarak akustik dinleme cihazları ile su kaçağının olduğu noktalar tespit edilmektedir. Bu tespit işlemlerinde kullanılan akustik dinleme cihazları, dünyada tesisat sektöründe kullanılan cihazlardır. Hiçbir şekilde yanlış nokta gösterme gibi bir durumları yoktur. Su kaçağı olan bölgeyi milimetrik olarak göstermekte ve uygulanacak olan işlemlerde çok fazla fayda sağlamaktadır. Su kaçağının yeri tam olarak tespit edildikten sonra, bu kaçak bölgelerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek kaçağın boyutları belirlenmektedir. Çünkü kimi zaman sadece küçük bir delikten kaynaklanan su kaçakları kimi zaman da daha büyük boyutlu çatlaklardan ve kırılmalardan kaynaklanmaktadır. Kameraların sağladığı yüksek görüntü kalitesi ile keşfedilen bu arızalara su kaçak onarım işlemlerinde kullanılan kimyasal ilaçlar ile müdahale edilmekte ve boru yüzeyinde olan tüm hasarlı bölgeler onarılmaktadır.

Cihaz Olmayan İşlemlerde İnşaat Masrafları da Tamirat Faturalarına Eklenir

Su kaçak tespiti işlemlerinde ve su kaçak tamiratlarında işlem gösteren diğer tesisat firmaları ise gerekli cihaz ve makine sistemleri olmayan tesisat firmalarıdır. Baştan belirtmekte yarar var ki bu tesisat firmalarının seçilmesi biraz zorlu durumlara yol açmaktadır. Çünkü bu tesisat firmaları su kaçak tespiti işlemlerinde de su kaçak onarımı işlemlerinde de yapılarda kırma dökme yapmaktadır. Bu kırma dökmeler ise maliyetleri oldukça fazla arttırmaktadır. Çünkü kırılan yerler için ayrı işçilik, kırılan yerlerin malzemesi için ayrı fatura ve kırılan yerlerin onarımları için de ayrı ücretler talep etmektedirler. Yani bu tesisat firmalarının işlemlerinde sadece su kaçak tespiti ve onarımı ücretleri değil aynı zamanda inşaat masrafları da ödemek zorunda kalırsınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ