Su Tesisat Kaçağı Bulma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Tesisat Kaçağı Bulma 5 Eylül 2015

Su Tesisat Kaçağı Bulma

Su kaçağı, temiz su tesisatı, pis su gideri ve kalorifer tesisatında oluşabileceği gibi bahçe sulama tesisatı ve şehir alt yapı tesisatında da oluşabilmektedir. Ancak her nerede ve ne şekilde olursa olsun su kaçağı bulma işlemi günümüz teknolojisi sayesinde oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Hem su kaçağı bulma işlemleri hem de tesisatta oluşan tıkanıklık açma işlemleri teknolojik cihazlarla oldukça kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Ayrıca tespitin ardından gerekli onarımlar için de herhangi bir kırma dökme işlemi oluşmamaktadır. Yurtdışından getirilen bu cihazlar gerekli eğitimi almış ekiplerce kullanılarak ekstra maliyetlerin de ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Zira eski usul su kaçağı bulma işleminde pek çok alanda kırma işlemine başvurulmak durumunda kalınmaktadır. Bu kırma işlemi neticesinde ise ekstra onarım masrafları ortaya çıkmaktadır. Özellikle de evlerimizdeki su tesisatında oluşan kaçak durumları hem evlerimizin ve eşyalarımızın zarar görmesine, hem de komşularımızla problemler yaşamamıza neden olmaktadır. Zira sızıntı nedeni ile evlerimizde küflenmeler, kararmalar ve yeşermeler meydana gelmekte, eşyalarımız ve sağlığımız rutubetten zarar görmektedir. Ayrıca özellikle de alt kat komşumuzun evinin tavanından ortaya çıkan sızıntı komşumuzla aramızın açılmasına sebep olabilmektedir. Ancak su kaçağı probleminde en yakın tesisatçıya başvurmak faydadan çok zarara mahal vermektedir. Zira gerekli donanıma ve cihazlara sahip olmayan tesisatçılar kaçağın tam yerini tespit edebilmek için geniş bir alanı kırmak zorundadırlar. Oysa cihazlarla iş yapan tesisat firmalar her türlü su kaçağı için farklı cihazlar kullanmakta ve noktasal tespit yapabilmektedirler.

  • Temiz su tesisatında akustik dinlemeli,
  • Pis su giderinde kameralı,
  • Kalorifer tesisatında suyun sıcaklığı nedeni ile termal kameralı,
  • Şehir alt yapı ve bahçe sulama tesisatında alanın geniş olması sebebiyle dedektörlü cihazlar kullanılmaktadır.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Her türlü su tesisat kaçağı bulma işleminde cihaz kullanılması iş gücünün ve maddi tutarın daha az olmasını sağlamaktadır. Zira kırıp dökmeden noktasal olarak kaçağın yerinin tespiti işi yapan ustanın daha az yorulmasını sağlamaktadır. Ayrıca kırma işleminin olmaması da kırılan yerlerin yeniden onarılmaması anlamana gelmekte ve daha az maliyet ortaya çıkmaktadır. Ancak sıradan bir tesisatçının cihazla hizmet vermesi de işin mükemmel yapıldığını göstermemektedir. Çünkü bu cihazların işinin eğitimini almış kişilerce kullanılması mükemmel sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Gerek su kaçağı bulma gerekse de tıkalı kanal açma sorunlarında kullanılan cihazlar öncelikle çalışan personele tanıtılmalı, gerekli eğitimler verilmelidir. Konusunda deneyim, tecrübe ve eğitime sahip olan elemanlar ise işlerinde mükemmeli yakalamaktadırlar. Sızıntıya sebep olan kırık ya da çatlağın yer tespitinin ardından da özel kimyasal solüsyonlarla yapılan onarım işlemi kısa sürede ve kolayca sızıntıdan kurtulmayı sağlamaktadır. Farklı tesisatlara göre kullanılan farklı solüsyonlar evlerimize, iş yerlerimize ve kaçağın olduğu tüm alanlara zarar verilmeden sorunun ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Su tesisat kaçağı bulma işleminde kullanılan özel cihazlar gereksiz mağduriyetleri ve ekstra masrafları önlemektedir.

Tesisatlarımız ne kadar kaliteli malzemelerden yapılsa da zaman içerisinde aşınıp yıpranmakta ve eskimektedir. Aşınan tesisatta da tıkanmaların ya da su kaçaklarının oluşması herkesin karşılaşabileceği problemlerdendir. Konusunda uzun yıllardır hizmet veren, gerekli deneyim ve tecrübeye sahip olan Star Tesisat gerek tıkanıklık açma, gerekse de su kaçağı bulma konularında en mükemmel hizmetlere imza atmaktadır. Su kaçağının ve tıkanıklığı yerini noktasal olarak tespit eden elemanlar kanal açma ve su kaçağı önleme konusunda da en mükemmel hizmeti sunmaktadırlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ