Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulma Ve Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulma Ve Tamiri 5 Ocak 2016

Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulma Ve Tamiri

Su tesisat borusu kaçak yerini bulma ve tamiri için alınacak bir sürü önlem bulunmaktadır. Su tesisatındaki borularda kaçak yerini bulma ve tamiri uzmanlık isteyen bir iştir. Su tesisatındaki kaçak yerine bulma ve tamiri için ya senelerin tecrübesi, ya da bu işin eğitiminin olması gerekmektedir. Eğer kaçak yerini bulma ve tamirini eski usulle yapan bir ustayla anlaştıysanız ne kadar tecrübeli olursa olsun kaçağı bulma yöntemi kırarak kaçak tespiti olacağından, bu su kaçağı bulunana kadar kırma işlemi devam edecektir. Eğer ustanın şansı varsa su kaçağının ortaya çıktığı yerden çok da uzakta olmaz. Aksi takdirde hemen hemen evin bütün bölümlerinin kırılmasıyla karşı karşıya gelebiliriz. Bu da tamirattan sonra bir de kırık, dökük tamiriyle uğraşmamıza neden olur. Bu nedenle aslında yapmamız gereken en güzel hareket hemen işinde uzman ekipleri barındıran bir firmayla anlaşmak olmalıdır. İyi bir araştırmadan sonra böyle bir firmayı bulmak mümkündür. Bununla birlikte firmayla anlaştıktan sonra firmanın yapacağı işler şunlardır:

  1. Hemen gelerek sizden yeterli bilgiyi aldıktan sonra su tesisat borusu kaçak yerini bulma ve tamiri işlemine başlarlar.
  2. Önce yapacakları ilk iş borulardaki su kaçağının yerini tespit etmek olacaktır.
  3. Daha sonra bu su kaçağının hangi yolla tamir edilebileceğini tespit ettikten sonra sizin de onayınızı alarak tamir işlemine başlayacaklardır.

Su tesisat borusu kaçak yerini bulma ve tamiri başlamak için yapılacak olan su kaçağı tamirinin hangi yöntemle yapılacaktır.  Eğer su kaçağı şebeke suyunun geldiği borularda değilse ve su kaçağının olduğu bölge aşırı büyük değilse kimyasal maddelerle bu iş çözümlenebilir. Aksi takdirde su kaçağının tespit edildiği noktadan kırılarak borunun değiştirilmesi gerekir. Gerçi noktasal olarak su kaçağının olduğu yer tespit edilmiş olacağından kırma işlemi çok büyük bir alana yayılmayacak ve tamirden sonra tadilatında büyük sorunlarla karşılaşılmayacaktır. Bununla birlikte eğer eski yöntemle tamirat yapıldığında tamir bitiminde karşılaşacağımız tadilat giderinden de tasarruf edeceğimizden en son teknolojilerle yapılan su tesisatındaki su kaçağını tespit etme ve tamir etme işlemi bize daha ucuza gelecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ