Su Sızıntısını Önlemek - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısını Önlemek 5 Ocak 2016

Su Sızıntısını Önlemek

Dünya nüfusunun artması neticesinde kompleks hale gelen şehir ve binaların dayanıklılığını, konforunu ve güvenini uzun süre sağlamak adına başlıca sorunlardan olan su sızıntısını önlemek için farklı yöntem ve cihazlar geliştirilmiştir. Gelişmeler özellikle mühendislik ve inşaat firmaları tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Su kaçaklarını ve sızıntılarını önlemek adına en doğru yöntem en baştan doğru malzemeleri kullanarak uzun vadeli kaliteyi, dayanıklılığı ve güvenliği tesis etmek olacaktır. Bunun yapılmadığı durumlarda daha karmaşık sorunlarla karşılaşacağımızı bilmemiz gerekir. Ancak bu durum kesinlikle göz korkutmamalıdır. Doğru kişiler tarafından alınacak yerinde tedbirlerle kısa sürede sızıntıyı önlemek mümkündür.

Su kaçak ve sızıntı tespit konusunda uzmanlaşan kişi ve firmalar tarafından su sızıntısını önlemek için uygulanan süreçler yalnızca birkaç basit aşamadan meydana gelmektedir. Bu aşamalar;

  • İhbar sonrası söz konusu yere gelerek sızıntı tespitinin teknolojik cihazlar yardımıyla net bir şekilde yapılması
  • Arızanın yerine ve durumuna göre değişebilmek koşuluyla kırmadan veya yalnızca sızıntının olduğu bölgedeki fayansları kırarak onarım yapılması
  • Kırılan fayansların temiz bir şekilde onarımı yapılarak sızıntı bölgesinin test edilmesi
  • Hiçbir sorun olmadığı takdirde müşteriye uzun müddet dayanması garantisi ile teslim edilmesi

şeklinde sıralanabilir. Günümüzde onarımların nokta tespitlerle yapılabilmesi sızıntı sorunlarının geçmişte yarattığı büyük masraflardan da kurtulmaya yardım etmektedir. Bu anlamda kaliteyle birlikte insanlara ekonomik bir hizmet sunmak da firmalar için ön plandadır.

Bu yöntemlerin dışında yine uzmanlar tarafından geliştirilen kimyasal içerikli sıvılar sayesinde de küçük çaplı su kaçaklarını önlemek mümkündür. Bu sıvılar her türlü yüzeye kolaylıkla uygulanabilmesini sağlayan özellikleriyle herkes tarafından ufak çaplı sızıntılara pratik bir şekilde müdahale edilmesini mümkün kılmaktadır. Bu sıvılar istenilen takdirde yine profesyonel kişi ve servisler tarafından da sızıntı olan yüzeye uygulanabilmektedir. Bu ürünler sayesinde küçük çaplı sızıntılar yüzünden tespit etme ve onarım gibi gereksiz masraflardan kurtulmak mümkündür.

Sonuç olarak, artık en karmaşık tesisat sistemlerinde dahi problemin büyüklüğüne göre geliştirilmiş kolaylaştırıcı ve hızlı yöntemler sayesinde su sızıntısını önlemek uzun vadeli dayanma garantisiyle beraber mümkün olmaktadır.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ