Su Sızıntısını Ne Önler - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısını Ne Önler 5 Ocak 2016

Su Sızıntısını Ne Önler

Evlerde ve iş yerlerinde uzun süre fark edilmemesi durumunda küflü ve rutubetli sağlıksız ortamların oluşmasına sebep olan su sızıntısını ne önler?

Bu sorunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Öncelikle klasik yöntem diye tabir edilen eski yöntem ile yeni yöntem arasındaki farklılıklara değinelim.

Klasik anlayışta;

 • Nokta tespit yapılamaz
 • Personelin deneyimine güvenilir
 • Probleme kesin çözüm üretme garantisi yoktur
 • Kullanılan onarım yöntemleri özensiz ve masraflıdır
 • Birden fazla kontrol ettirmeniz durumunda bile probleme yanıt alınamayabilir

Modern anlayışta ise;

 • Teknolojik cihazlar yardımıyla nokta tespitler yapılır
 • Personelin deneyimi yanında eğitimlerle uzmanlaşması sağlanır
 • Onarım sonrası uzun yıllar sorunsuz kullanım garantisi verir
 • Onarımlar özenli ve masrafsızdır
 • İlk defada tespit ve onarım mümkündür
 • Pratik çözümler sunan ürünler geliştirilmektedir

Su sızıntısını ne önler sorusuna günümüzde yaygın olarak kullanılan kimyasal sızıntı giderici sıvıları pratik bir çözüm olarak önerebiliriz. Bu sıvılar içerdikleri kimyasallar sayesinde sızıntı bölgesini kendileri tespit ederek kapatabilirler. Ancak yalnızca küçük su kaçakları söz konusu olduğunda kesin çözüm vermektedirler. Duruma göre büyük sorunlarda da zaman kazanmak amaçlı kullanılabilirler. Piyasada çok sayıda farklı kalite bulunabilen bu sıvıları doğru yerden uygun fiyata almaya özen gösterilmelidir.

Bir başka yöntem ise profesyonel kişilerce gerçekleştirilebilecek, deneyim ve teknolojik cihazlar yardımıyla tespit ve onarım yapılmasıdır. Bunu ancak konusunda uzman kurumların yapması uygundur. Bu noktada yine piyasadaki ehliyetsiz kişilere başvurmamak adına ihbar öncesinde kısa bir araştırma yapmak önemlidir. Ayrıca bu yönteme dış etkenlerden oluşan sızıntı sorunlarından ziyade iç tesisat unsurlarıyla ilgili su kaçak ve sızıntılarda başvurmak gerekir.

Sonuncu yöntemde yağmur ve kar gibi dış etkenlerden kaynaklanan sızıntıları giderme amaçlanır. Binalarda etkili izolasyon sistemleri oluşturularak engellenebilecek dış etkenli su sızıntıları daha çok mühendislik ve inşaat firmalarını ilgilendirmektedir. Bu yöntem aslında su sızıntısını ne önler sorusundan ziyade su sızıntısının hiç yaşanmaması için en baştan yapılması gerekenlere karşılık gelse de gerektiğinde sonradan yapılan müdahalelerle etkili yalıtımlar sağlanabilmektedir. Burada ise boyama ile sızıntı sorunlarının kökten giderilemeyeceğinin bilinmesi gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ