Su Sızıntısını Çözme Yolları, Su Sızıntısını Çözme Yolları - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısını Çözme Yolları 15 Mart 2016

Su sızıntısını çözme Geçmişten günümüze en çok rastlanan sorunların başında su sızıntısı yani bir diğer adıyla su kaçağı gelmektedir. Bu sorunun meydana geldiği haneler, su kullanımını ihtiyaçlarını karşılayamayacak seviyeye çekmek durumundadırlar. En temel ihtiyaçlarımızdan olan suyun kullanımı hane halkı tarafından kullanılamadığında, hane reisleri ya da bilgisiz kimseler aceleci davranıp eski geleneksel yöntemlerle su tesisatının geçtiği yerdeki boruları kırma işlemine koyulabilmektedir. Bu çok bilgisizce ve yanlış bir adımdır. Bu yöntemi kullanmaya kalkan kimseler, sorunun kaynağını herhangi bir tespit ya da ön hazırlık olmaksızın başlarlar ve belki de asıl kaynağı üst daireler olan sorunun çözümünü zorlaştırmış ve hanenin de bir inşaat alanı haline dönüşmesine neden olurlar.  Hâlbuki bu zahmetli ve eskimiş yöntemin yerine, günümüz teknolojisince uyarlanmış olan modern araç ve gereçler kullanılmalıdır. Buradan hareketle söylenebilir ki, Su sızıntısını çözme iki ana çeşitte olmaktadır. Bunlardan biricisi az evvel de değindiğimiz gibi eski ve geçerliliğini yitirmiş olan, kırma yöntemine dayalı olan ve onarım süresini gereksiz yere uzatan çözümdür.

Su sızıntısını çözme

Su Sızıntısını Çözme Yolları

Geleneksel yöntem olan bu şekil, genelde onarım çalışması bilgisi ya da tecrübesi olmayan kişiler tarafından yürütülmektedir. Vurgusunu yapmak gerekir ki; bu yöntem su tesisatının bağlı olduğu bütün borulara ve devir daimin olduğu tüm bölgelere zarar verebilmektedir. Bu hem maddi bir zarara hem de hane halkının daha zor duruma düşmesine neden olmaktadır. Su sızıntısını çözme bir diğeri ise; tamamen modern ve teknolojik aletlerle yapılan uzman kişiler tarafından takibi ve kontrolleri sağlanan yöntemdir. Hem zahmetsiz hem maddi olarak da külfeti olmayan çözüm şeklidir.

Su sızıntısı ihbarı alan uzmanlar, gerekli ekipman ve ekip arkadaşları eşliğinde ilgili yere gelmekte. Hanenin öncelikli olarak aylık su tüketim oranını kontrol etmektedir. Akabinde, su tesisatının bağlı olduğu tüm vanalar kapatılarak tüketimin hala görülüp görülmediği tespit edilir. Bu iki durumun varlığı su sızıntısının varlığının işaretidir. Bu iki durum olmamasına karşın duvarlarda görülen su sızıntısı üst dairelerde görülen su kaçağının işaretidir. Akabinde ekipler tespitin hemen arkasından yüksek hassasiyetli detektörlerle ilgili bölgeye basınç vererek kaynağı bulup onarıma başlarlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ