Su Sızıntısı Yapıştırıcı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Yapıştırıcı 5 Ocak 2016

Su Sızıntısı Yapıştırıcı

Her türlü yaşam alanında çeşitli sebeplerden oluşabilen su kaçakları, su sızıntısı yapıştırıcı ürünler ile engellenebilmektedir.

Ülkemizde halen pek çok insanın eski tesisat yapılanmalarını kullandığı ve bunların beklenmedik bir anda su sızıntısı yaratma potansiyelleri olduğu düşünüldüğünde, profesyonel yardımların dışında pratik bir takım çözümlere de ihtiyaç duyulacağı ortadadır.

Bu ihtiyaca karşılık üretilen sızıntı giderici sıvılar ve yapıştırıcılar aranılan pratik çözüme önemli ölçüde cevap vermektedirler. Bu ürünler sayesinde;

  • Su boru hatlarındaki
  • Peteklerdeki
  • Su depolarındaki
  • Banyolardaki

su tesisat unsurları başta olmak üzere suyla ilgili her sistem üzerindeki fazla büyük olmayan ve enjeksiyon şeklinde sızıntı veren noktalarda kesin sonuç elde etmek mümkündür. Aynı zamanda geçici değil kalıcı çözümler sunmaktadırlar. Su sızıntısı yapıştırıcı içerdiği maddeler sayesinde;

  • Kolay uygulanma
  • Hızlı kuruma
  • Uzun süre dayanma
  • Kesin sonuç verme
  • Islak zeminlerde etkili olma

gibi kullanım alanına uygun pratik özelliklere sahip bir üründür. Ancak pratik ürünlerin kullanımının büyük çatlaklarda ve uzmanlık gerektiren karmaşık durumlarda kesin çözüm vermesi beklenmemelidir. Çünkü bu ürünler bu tarz durumlardan ziyade küçük alanlarda, servisi arayarak para ve zaman kaybı yaşamadan sorunları gidermede etkilidirler.

Bu durumda daha büyük su sızıntıları gözlendiğinde yetkili servislere ihbarda bulunmak gerekir. Su kaçağı veya sızıntısıyla ilgili probleminizin daha ehil eller tarafından kesin bir şekilde çözümü ancak bu yolla mümkündür.

Su sızıntısı yapıştırıcı ürün özellikle açık tesisatlarda kolay uygulanabilir olabilmesinin de verdiği avantajla kombi ve peteklerdeki su sızıntılarının giderilmesinde daha çok kullanılır. Soğuk ve sıcak hava dalgalanmaları neticesinde meydana gelen genleşmeler basınçla birleşerek kaloriferlerde sızıntı yaşanmasına sebep olabilmektedir. Kış aylarında bu noktalarda yaşanacak sorunlar insanların oldukça çekindiği bir durumdur ve mümkün olan en pratik şekilde çözülmesi arzulanır.

Su yalıtım özellikli yapıştırıcı veya sıvıların kullanılmasından önce sızıntı yapan hattın iyice temizlenerek bir süre bekletilmesi alınacak verimi arttıracaktır. Sonrasında kimyasal sıvı veya yapıştırıcı bölgeye uygulanarak sorun giderilebilir. Ancak bu yöntemde yapıştırıcının kullanıldığı kısımda yanlış uygulama sonucu tıkanmalar oluşmasına özellikle dikkat edilmesi gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ