Su Sızıntısı Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Tespiti 5 Eylül 2015

Su Sızıntısı Tespiti

Yaşam alanlarımızda büyük sorunlar yaşamamıza neden olan su sızıntısı tespiti teknolojik cihazlar kullanan firmalar tarafından oldukça kolay gerçekleşmektedir. İster temiz su tesisatında, ister pis su tesisatında, isterse de kalorifer tesisatında olsun su kaçağı oldukça huzursuz edici bir durumdur. Özellikle de komşularımızın evinden çıkması ile büyük sorunlara ve komşularımızla aramızın açılmasına neden olabilmektedir. Bir de evimizde rutubet dolayısıyla karamalara, yeşermelere ve küflenmelere sebebiyet vermekte, dolayısıyla da eşyalarımız zarar görmektedir. Ayrıca rutubet ve küf kokuları nedeni ile çeşitli sağlık problemleri de doğabilmektedir. Eskiden su kaçağı bulma ya da tesisatta oluşan tıkanıklık açma işlemleri için en yakın tesisatçıya başvurulmakta idi. Ancak tesisatçılar duvar, beton ve zemin içerisinde ilerleyen tesisatın neresinde kaçak ya da tıkanıklık olduğunu anlamak için pek çok kırmak durumunda kakmaktaydı. Kırıp dökme işlemleri ise hem kırılan yerlerin onarımı için ekstra masrafların ortaya çıkmasına, hem de moloz yığınlarını temizlemek için uğraşıp yorulmaya neden olmaktaydı. Tabi bir de uzun sürmesi sebebiyle zaman kaybı da ortaya çıkmakta, bu zaman zarfında da kullanım alanları kısıtlanmaktadır. Oysa günümüz teknolojisi ile üretilen ve gelişmiş tesisat firmaları tarafından hizmete sunulan pek çok cihaz sayesinde tüm bu sıkıntılı durumlar son bulmaktadır.

  • Temiz su tesisatı için akustik dinlemeli cihazlar,
  • Pis su giderleri için kameralı görüntüleme cihazları,
  • Kalorifer tesisatında sıcak su bulunduğu için termal kameralı cihazlar,
  • Bahçe ve şehir alt yapı tesisatı gibi oldukça geniş alanları kaplayan tesisatlar için ise dedektörlü cihazlar kullanılmaktadır.

Evdeki Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı her nerede olursa olsun sıkıntı verici ve huzursuz edici bir durumdur. Ancak evde yaşanan su kaçağı daha vahim ve uğraştırıcı olmaktadır. Özellikle de duvar, zemin ve fayanslar altına gizlenerek farklı yerlerden ortaya çıkabilen su sızıntısı tespiti oldukça zor bir iştir. Zeminin izolasyonu ile de sızıntı kimi zaman biz fark etmesek de alt katın tavanında belirmekte, bu durum da komşumuzla sıkıntı yaşamamıza neden olmaktadır. Su sızıntılarına kimi zaman da tıkanıklıklar neden olabilmektedir. Zira tıkanıklıklar nedeni ile tesisatta aşınmalar ve çatlaklar oluşabilmekte ve sonrasında tesisatın herhangi bir yerinden su sızmaktadır. Ancak su kaçağı kadar tıkalı kanal açma hususunda da deneyimli bir ekipten yardım alınması doğru bir karardır. Eski usul çalışan mahalle arası tesisatçıları maalesef ki gelişmiş cihazlara sahip olmamaları sebebiyle sızıntının yerini bulabilmek için çok geniş bir alanı kırıp dökmek durumunda kalmaktadırlar. Bu kırma işlemi ise hem etrafın moloz yığınları ile dolarak daha fazla uğraşmamıza, hem kullanım alanlarımızı kısıtlamaya, hem de ekstra onarım masraflarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Oysa yurtdışından özel tesisat cihazları getirerek elemanlarına gerekli eğitimleri veren firmalar su sızıntısı tespiti için kısa sürede ve kolay bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Siz de evlerinizde su kaçağı problemi mi yaşıyorsunuz? Sızıntının nereden kaynaklandığını bilemiyor ve su kaçağı bulma konusunda kime başvursam diye mi düşünüyorsunuz? Özellikle de evinizde rutubetten zarar görüyor ve alt kat komşunuzla sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Yapmanız gereken tek şey uzun yıllardır tesisat sektöründe kaliteli hizmetlere imza atan Star Tesisat ile iletişime geçmek ve tıkanıklık açma, tıkalı kanal açma ve sızıntı problemlerinden kısa sürede kurtulmaktır. Tesisatın neresinde olursa olsun, evinizin neresinden çıkarsa çıksın tüm sızıntıların ana kaynağı özel cihazlarla tespit edilmekte ve kırıp dökmeden, kolayca ve mağduriyet yaratmadan onarım sağlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ