Su Sızıntısı Tespit - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Tespit 12 Ekim 2015

Su Sızıntısı Tespit

Su sızıntısı tespit başlıklı bu makalede tesisat firmalarının su sızıntısı bulma ve su sızıntısı tamiri işlemlerinde nasıl hizmetler verdikleri ve su sızıntı problemlerinin neler oldukları, nasıl sonuçlar doğurdukları gibi konularda bilgi verilecektir.

Su Sızıntı Tespitleri akustik Dinleme Cihazları İle Yapılmaktadır

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var ki her tesisat firmasının sunduğu su sızıntısı tespit işlemleri, tamirat ve onarım işlemleri aynı olmamaktadır. Gerek ustalık maharetleri gerekse tesisat firmalarının cihaz kullanımı olması veya olmaması tamiratların boyutlarını ve kalitelerini etkileyecektir. İnsanlar artık evlerinde kırma dökme olmadan tesisat tamirat işlemleri olmasını istemektedir. Bu şekilde hem zamandan hem de maddi açıdan kazanım elde etmektedirler. Çünkü kırma dökme sonucu yapılacak olan bir su sızıntısı tespit işlemleri en az 1 hafta sürecektir. Ev sahipleri bu bir hafta boyunca ustaların başında beklemek zorunda kalacak, iş yerleri bu zaman zarfında kapalı kalacaktır. Bu son derece olumsuz ve istenmeyen bir tamirat şeklidir. Fakat tesisat firmalarının kullandığı teknolojik cihaz ve makineler sayesinde bu süreler aynı gün içine birkaç saat aralığına düşmüştür. Su sızıntısı tespit işlemlerinden en zor tesisat olaylarına kadar tüm problemler cihazlar ve makineler ile yapılarak çözüme kavuşturulmakta ve garantili işlemler ortaya çıkmaktadır.

Cihazla Yapılan İşlemlerde Kırma Dökme Olmamaktadır

Profesyonel tesisat firmaları cihaz kullanımı yaparak su sızıntısı bulma işlemlerinde saatler ile yarışır halde işlem uygulamaktadır. Yani bir Pazar günü tüm tesisat sorunlarını halledilebilmektedir. Tesisat arızaları için haftalarca boşa giden zamanlara gerek yoktur. Cihaz kullanımı olan tesisat firmaları su sızıntısı bulma işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır. Tesisat sistemlerindeki su sızıntılarını bulmak için su saatlerinin bulunduğu bölgelerden başlayarak tüm ev içinde cihazla dinleme yapılmaktadır. Bu dinlemeler sonucunda da su kaçaklarının olduğu bölgeler noktasal olarak bulunmaktadır. Avrupa standartları kalitesinde üretilmiş olan akustik dinleme cihazları ile yapılan işlemlerde yanlış yer saptama veya eksik yer bulma gibi bir durum söz konusu dahi değildir. Bu şekilde yapılan bir dinleme sonucunda yapı içindeki tüm su kaçakları bulunmaktadır. Çünkü kimi zamanlarda su kaçakları sadece bir bölgede değil birden fazla bölgede olmaktadır. Bazı bölgelerde hasar boyutları çok fazla iken bazı bölgelerde damlama şeklinde olmaktadır. Akustik dinleme cihazları su sızıntısı bulma işlemlerinde damlama halindeki sızıntılardan yüksek ölçekteki sızıntılara kadar her türlü su kaçağı problemini bulmakta ve onarılması için gerekli olan yerleri göstermektedir. Bu şekilde kırma dökme olmadan bulunan su kaçakları için gerekli olan müdahaleler yapılmamakta ve su sızıntı problemleri sorunsuz bir şekilde sonuca kavuşturulmaktadır.

Tamiratlarda da Özel Sıvılar Kullanılarak Sorun Garantili Olarak Çözülmektedir

Akustik dinleme cihazları ile bulunan su sızıntılarının tamir edilme aşamalarında da kırma dökme olmadan işlem uygulanmaktadır. Su sızıntısı tamiri için bulunan su sızıntı noktalarına kameralı görüntüleme sistemleri gönderilmektedir. Bu kameralar yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sunarak borudaki hasar durumunu göstermektedir. Çünkü boruda çatlak varsa başka, delinme veya kırık varsa başka şekillerde çözüm yoluna gidilmektedir. Su sızıntısı tamiri işlemlerinde borunun içi net bir şekilde görülerek çalışma yöntemi ve ne kadar kimyasal ilaç uygulanması gerektiği anlaşıldıktan sonra su sızıntısının onarımı işlemlerine geçilmektedir. Borulardaki delikler ve çatlaklar için su borularının içine kimyasal ilaçlar gönderilmektedir. Bu kimyasal sıvılar boru yüzeyinde kaplama yaparak su sızıntı problemlerini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Boruya ekstradan güç veren kimyasal ilaçlar sonradan meydana gelecek olan su sızıntılarını da önlemektedir. Bu şekilde su sızıntısı tamiri hem kırma dökme olmadan yapılmış olmaktadır hem de uzun yıllar garantili bir işlem olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ