Su Sızıntısı Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Tamiri 12 Ekim 2015

Su Sızıntısı Tamiri

Su sızıntısı tamiri başlıklı bu makalede, tesisat sistemlerinin en büyük problem yaratan arızalarından olan su kaçakları hakkında geniş ölçüde bilgiler bulmanız mümkündür. Ayrıca su sızıntısı onarımı ve su sızıntısı bulma hakkında da gerekli olan tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.

Su Sızıntısı Tamiri Kaliteli Bir Şekilde Olması İçin Cihaz Kullanım Gerekir

Su sızıntısı tamiri işlemlerinde iki çeşit işlem uygulanmaktadır. Bu işlemlerden birini cihaz kullanımı olan firmalar sunarken diğer su sızıntısı tamiri işlemlerini cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları sunmaktadır. İki tesisat firmasının sunduğu işlemlerde de kalite yönünden ve maddi yönlerden farklar bulunmaktadır. Cihaz kullanımı olan tesisat firmalarının işlemlerinde kırma dökme olmazken cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının işlemlerinde kırma dökme olayları yaşanmaktadır. Bu da tamirat olaylarını biraz zora sokmakta ve maddi açıdan tamirat fiyatlarını yükseltmektedir. Su sızıntısı tamiri işlemlerine geçmeden önce su sızıntısı problemlerine biraz değinmek daha doğru olacaktır. Su sızıntısı veya su kaçağı olarak bilinen bu problem tesisat sistemlerinin ve yapının büyük zarar görmesine neden olmaktadır. Tesisat borularındaki çatlaklar ve deliklerden sızan sular duvarların içinde birikintiler oluşturarak duvarın tüm kimyasını bozmaktadır. Özellikle de duvarın içinde çürüme oluşturan bu sular bir zaman sonra da dışarı çıkmakta ve duvar boyasını dökerek sıvaları kaldırmaktadır. Bu su sızıntıları kimi zaman da alt kat dairenin mutfak veya banyo tavanlarında kendini göstermektedir. Su nereden yol bulursa oradan çıkarak çıktığı yerde duvar küflenmesi ve rutubete sebep olmaktadır. Su sızıntısı tamiri gerekli ve acilen yapılması gereken işlemlerdendir. Çünkü su sızıntıları zamanla su baskınlarına neden olmaktadır.

Cihazlı Su Sızıntısı Onarımlarında Kırma Dökme Olmaz

Su sızıntısı onarımı işlemleri cihaz kullanımı olan tesisat firmalarında kırma dökme olmadan birkaç saat içinde halledilebilen bir tesisat arızasıdır. Tesisat firmaları son yıllarda teknolojik cihaz kullanımı ile hizmet verdikleri için tüm tamirat ve onarım işlemleri çok kısa sürelerde son bulmaktadır. Bu sayede kişiler hem haddi açılardan hem de tamirat fiyatları açısından oldukça karlı durumlara geçmektedir. Cihaz kullanımı olan tesisat firmalarının su sızıntısı onarımı işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır. Su sızıntı yerinin bulunması için tesisat borularının geçtiği duvarlarda akustik dinleme cihazları ile dinleme yapılarak su sızıntısının olduğu yerler noktasal olarak tespit edilir. Tespit edilen bu su sızıntı yerlerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek hasarın boyutları ve nasıl bir işlem uygulanacağına dair ön fikir elde edilmiş olur. Su sızıntısı onarımı için özel olarak üretilmiş olan kimyasal sıvılar boru içlerine gönderilir ve boruda meydana gelmiş olan tüm delikler ve çatlaklar kapatılmış olunur. Bu şekilde yapılan bir onarım işlemi yıllarca garanti sunacak olan kaliteli bir tamirat işlemi olacaktır.

Zamandan Ve Maddiyattan Kazanmak İçin Cihazlı Tesisat Firmaları Seçilmelidir

Su sızıntısı bulma ve su sızıntısı tamir etme işlemleri bir de cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları tarafından verilmektedir. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının tamirat işlemlerinde kesinlikle kırma dökme olacaktır. Gerekli cihaz sistemlerine sahip olmadıkları için her tesisat arızasında olduğu gibi su sızıntısı bulma işlemlerinde de ilk olarak tesisat borularının geçtiği duvarlar kırılacaktır. Kırılan bu duvarların altından çıkan tesisat borularına tazyikli sular basarak su kaçaklarının nerelerde olduklarını bulmaya çalışacaktırlar. Bu işlemler neticesinde ortaya çıkacak olan inşaat alanları gerek evlerde gerekse iş yerlerinde olmadık durumlara neden olacaktır. 1 haftayı geçkin sürecek olan su sızıntısı bulma işlemlerinin ardında bulunacak olan bu yerlere kaynak yapılarak su sızıntıları önlenmeye çalışılacak. Fakat bir süre sonra aynı durum tekrarlayabilir. Çünkü borunun tamamına bir koruma değil sadece sızıntı olan yere işlem uygulamaktadırlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ