Su Sızıntısı Tamir Etmek İçin - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Tamir Etmek İçin 5 Ocak 2016

Su Sızıntısı Tamir Etmek İçin

Su sızıntısı tamiri, özellikle bina ömürlerinin uzatılması ve yaşam alanlarının dayanıklı hale getirilmesi açısından önemlidir. Ancak su sızıntısı probleminde aslında hiçbir işe yaramayan ilkel yöntemlere başvurmak hiçbir şekilde olumlu sonuç vermeyecektir. Aynı zamanda bu tarz çözüm arayışları tasarruf etmeniz bir yana sizi daha fazla zarara uğratacaktır.

Su tesisat ve alt yapıları ülkemizde milyonlarca insana aynı kalitede su ulaştırmayı amaçlayan karmaşık yapı sistemleridir. Büyük şehirler ele alındığında sistem çok daha karmaşık bir hal almaktadır. Dolayısıyla, sistemde oluşan kaçakların, sızıntıların ve tıkanıklıkların giderilmesinde yalnızca uzman kişilerin görüşleri doğrultusunda hareket edildiği takdirde olumlu sonuç alınacaktır.

Evde pratik ve masrafsız çözümler üretmek elbette ilk bakışta cazip görünmektedir. Ancak maalesef su kaçağı sorunlarının uzmanların önerdiği yöntemler dışındaki metotlarla tamamen ortadan kaldırılması mümkün değildir. Siz sorunu çözdüğünüzü zannetseniz de aslında en fazla geçici bir giderilme sağlayabilirsiniz. Uzun vadede;

  • Çok daha masraflı
  • Birden fazla noktadan
  • Bina dayanıklılığına zarar veren
  • Sağlığınızı tehdit eden
  • Yaşam alanınızın konfor ve estetiğini zedeleyen

olumsuzluklar başınızı ağrıtacaktır. Bu nedenlerle su sızıntısı tamiri meselesini basite indirgememek gerekir.

Bir sorunla karşılaşıldığında sadece iki seçenek doğrultusunda hareket edilebilir:

  1. Kurumsallığına ve kalitesine güvendiğiniz bir su kaçağı tespit ve onarım firmasına başvurabilirsiniz.
  2. Sızıntının ciddi boyutlarda olmadığı veya zaman kazanmak adına geçici fakat etkili bir çözüm bulma ihtiyacı hissettiğiniz anlarda uzmanlar tarafından önerilen sızıntı giderici ve yapıştırıcı maddeleri kullanabilirsiniz.

Bu iki yöntem haricinde üçüncü bir arayış içine girilmesi halinde başta su sızıntıları giderilmiş gibi gözükse de su kaçağı büyük ölçüde nüksedecektir. Bunların yaşanmaması adına su sızıntısı tamiri yetkili servisler tarafından modern yöntemler ışığında yapılmalıdır. Üstelik kullanılan tespit ve onarım metotlarındaki kolaylıklar evinizin kırılıp döküleceği ve düzeninizin bozulacağı yönündeki kaygıları da boşa çıkaracak seviyededir.

Firmalar tarafından sızıntı noktaları farklı ölçütleri baz alarak nokta tespit yapabilen cihazlar ile belirlenip yalnızca o noktadan gerektiği takdirde delme işlemi yapılmaktadır. Onarımın ardından ise aynı temizlikte ve düzende müşteriye bırakılmaktadır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ