Su Sızıntısı Su Tesbiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Su Tesbiti 23 Ekim 2015

Su Sızıntısı Su Tesbiti

Evlerde ya da iş yerlerinde en büyük tesisat sıkıntılarından bir tanesi su sızıntılarıdır. Su sızıntısı su tesbiti yapan birçok şirket vardır ve bu şirketler uzman su tesisatçıları ile çalışmaktadır. Evlerde ya da iş yerlerinde gerçekleşebilen su sızıntıları genellikle tesisat sıkıntılarından meydana gelmektedir. İnşaat sırasında döşenen tesisat borularında herhangi bir sorun meydana gelirse ilerde bu durum karşınıza su sızıntısı olarak çıkar. Bu yüzden binalar inşa edilirken mutlaka su tesisat sistemlerinin düzgün bir şekilde yapılması gerekmektedir. Eğer inşaat sırasında tesisat boruları düzgünce döşenmez ise ilerde su kaçağı ya da su sızıntısı olarak karşınıza çıkarak sizi çok zor durumda bırakabilir.

Su sızıntısı su tesbiti yapılmadan önce su sızıntıları kendini birkaç şekilde belli eder. Öncelikle bazı durumlarda karşımıza çıkan su sızıntıları belirtilerinden bahsedelim. Banyonuzdaki fayanslardan su sızıntıları oluyorsa, tavanlarınızda rutubet oluşumu başladıysa ya da tavanlarınızda su damlaları oluşuyorsa, duvarlarınızdaki boyalar pul pul dökülüyorsa ya da duvarlarınızda bir nemlenme varsa büyük ihtimalle su tesisatından kaynaklanan bir su sızıntısı vardır. Su sızıntısı su tesbiti yapan iyi bir tesisat şirketi ile görüşerek bu konuda bilgi alabilir ve su sızıntısı su tesbitinin ardından onarımının yani su sızıntısının kapatılmasının da yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Su sızıntısı su tesbiti için eski yöntemlere bakacak olursak insanların günümüzde dahi su sızıntısı riskine karşı neden endişeli olduğunu anlayabiliriz. Eskiden su sızıntısı su tesbiti yapılırken su kaçağının olabileceği yerdeki duvarların kırılması ve evin zarar görmesi gerekirken günümüzde çok farklı bir sistem kullanılmaktadır. Borularınızın içine girip su sızıntısı su tesbiti yapabilen kameralı görüntüleme sistemine sahip olan robotlar kısa bir sürede su sızıntısı su tesbiti yapabilmektedir. Bu şekilde de kısa sürede evlerinizde ya da iş yerlerinizde olabilecek su sızıntısı su tesbiti yapılarak bulunmakta ve kısa sürede kapatılmaktadır. Referansları güçlü olan ve su sızıntısı tespiti yaparken yeni teknolojiden yararlanarak kameralı görüntüleme robotlarını kullanan su tesisatı şirketlerine ya da su tesisatçılarına güvenebilir bu sayede hızlıca evinizdeki kaçakların kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ