Su Sızıntısı Sigorta - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Sigorta 3 Ocak 2016

Su Sızıntısı Sigorta

Su sızıntısı sigorta ile çözülebilir mi diye sorulduğunda yaptıracağımız sigortanın konumuna göre su sızıntısının sigorta kapsamına girip girmediği değişir. Bununla birlikte su sızıntısı sigorta arandığı en önemli durumlar şunlardır.

  1. Yukarıdaki komşunuzdan sizin dairenize su sızıntısı olmaya başlar ve tavanlar, duvarlar nemlenmeye ve kabarmaya başlar,
  2. Yukarıdaki komşunuzun banyosundan size yağmur yağar gibi su akmaya başlar.
  3. Balkonunuzda tam dinlenecekken su sızması sonucu damlama olmaya başlar.
  4. Tuvaletinize üst kattan sızıntı sonucu su akmaya başlar.

Tüm bunların sonucunda kan beyninize sıçrar. Üst komşunuzun da belki bunda suçu yoktur ancak bu sizin canınızın sıkılmasını engellemez. Bu durumda önce komşunuzla konuşup, bu durum düzeltilmesini, tadilat yapılacak yerlerin tamirini isteyebilirsiniz. Eğer komşunuz anlayışlı ise size zorluk çıkarmadan tadilatınızı yaptırır. Ancak komşunuz ayak diretir zararınızı tazmin etmek istemezse ve eğer sizin evinizin bu durumları karşılayacak sigortası varsa eksperler gelip zarar ziyan tetkiki yaparlar ve siz yaptırdıktan sonra size tespit edilen parayı öderler. Ancak sigortanız yoksa yukarıdan akan sularla uğradığınız zarar ve ziyanı kendiniz karşılama zorunda kalırsınız. Bu arada eğer sigortanız varsa ve size ödeme yaptıysa, komşunuzdan bu parayı tahsil etmek isteyecektir ve her durumda banka bu parayı komşunuzdan tahsil eder. Hakikaten de bu durumlarda sigorta tam bir can simidi gibi imdada yetişir. Çünkü komşunuz sizin zarar ve ziyanınızı ödemek istemediği takdirde bir de sizin sigortanız yoksa bu iş kavgaya, hatta mahkemeye kadar taşınabilir. Her gün karşılaştığınız bir kişiyle bu duruma gelmek hakikaten de üzücü olur. Sigortanız olduğu takdirde komşunuz sizin zarar ve ziyanınızı ödemiyorsa hiç muhatap olmadan sigortaya müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Belki sizin zararınızı tazmin etse uğramayacağı maddi zarara sigorta devreye girdiğinde uğrayacaktır. Böyle durumlarda sigorta bir caydırıcılık sebebi de olabilir. Su sızıntısı sigorta ile sizin daha rahat etmeniz ve komşularla birebir muhatap olmamanız için bulunmaz bir fırsattır. Artık üstünüzdeki daireden yağmur yağsa bile canınız sıkılacaktır ancak zararım nasıl karşılanır kuşkusu kafanızda olmayacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ