Su Sızıntısı Nasıl Önlenir - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Nasıl Önlenir 3 Ocak 2016

Su Sızıntısı Nasıl Önlenir

Su Sızıntısı Nasıl Önlenir dendiğinde hepimizi bir telaş alabilir. Çünkü su sızıntısı olduğunda biliriz ki her taraf kırılıp dökülecek. Bu eskiden böyle olurdu. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle beraber bir sürü yöntem bu sorunumuzu çözmemize ve bizi kaygılarımızdan bir nebze de olsa kurtarmaya başladı. Su sızıntısı şebeke suyu borularında, pis su giderlerinde olabileceği gibi en çok kalorifer tesisatımızda görülür. İyi sıkılmayan bir somun bizim hayatımızı zehir edebilir. Özellikle de bu somunlar tesisatımızda borularla peteklerin ve kombinin birleştiği yerlerde olur. Daha önce plastik borular çıkmadan önce tesisat boruları demirden yapılırken her birleşim yerinde bu sorunla karşılaşılabiliyordu ancak borular plastikten yapılmaya başlayınca bu sorun boruların bitiminde petek birleşimlerinde veya kombi birleşimlerinde görünmeye başladı. Ancak bununla birlikte borularda bulunan çatlaklar da bu sorunla karşılaşmamıza neden olabilir. Su sızıntısı nasıl önlenir diye sorulduğunda buna verebileceğimiz cevap da sınırlıdır. Böyle bir soru sorduğumuzda:

  1. Tesisatımızda kullandığımız boruların ve malzemenin kaliteli olması gerekmektedir.
  2. Duvarlarda veya tavanlarda küçük bir nemlenme veya kabarma olduğunda hemen tedbirini almalıyız. Tamiratını yaptırmalıyız.
  3. Belirli zamanlarda tesisatımızı uzman ekiplere kontrol ettirmeliyiz.

Bu saydıklarımızın yanında aklımıza gelmeyen birçok su sızıntısı nasıl önlenir sorusuna verilebilecek cevap bulunmaktadır. Ancak yukarıda da saydığımız kalite sorunu çok önemlidir. Eğer tesisatımızda kullandığımız borular ve malzeme kalitesiz olursa belli bir süre sonra sorunlar çıkarmaya başlayacak, iyi malzemeden yapılmamış borular patlayabilecek ve aynı zamanda da çatlama da yapabilecektir. O nedenle boru ve malzeme alımı yaparken bunu dikkate alıp en kaliteli ürünleri seçmeye dikkat etmeliyiz. Duvar veya tavanlarda bir nemlenme, sararma gördüğümüzde hemen tamirini yaptırmamız gerekmektedir. Bu nemlenme ve sararma su sızıntısı olduğunun göstergelerinden birisidir. Eğer hemen tamir ettirmezsek bu nemlenme ve kabarma daha büyük boyutlara çıkabilir ve tamir yanında bunların tadilatıyla da uğraşmak zorunda kalabiliriz. Ayrıca belli zamanlarda uzman ekiplerce tesisatımızın elden geçirilmesi, bir tehlike varsa bunun daha önceden önleminin alınması uygun bir hareket olacaktır. Böylece su sızıntısı olmadan veya çevreye çok zarar vermeden önlemi alınmış olur.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ