Su Sızıntısı İpuçları - Tespit Etme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı İpuçları – Tespit Etme 5 Ocak 2016

Su Sızıntısı İpuçları – Tespit Etme

Tesisatın açık ortamda olduğu durumlarda uzmanlara gerek kalmadan herkes tarafından su sızıntısı tespit edilebilir. Ancak yapıların içlerinde gizlenmiş tesisatta aynı durum söz konusu değildir.

Aslında uzun vadede;

  • Duvarda çatlak
  • Rutubet, nem ve küf
  • Zeminde ve duvarda kabarıklıklar

gibi meydana gelen ve durumun yine herkes tarafından algılanmasını sağlayan belirtiler mevcut olsa da bahsedilen süre zarfında hem bina hasar görmeye başlar hem de çok küçük maliyetlerle halledilebilecek sızıntı daha zorlu onarım işlemlerinin yapılmasına sebep olabilir. Ayrıca geçen süre içerisinde kayıp su miktarı kadar su faturasında ekstra masraf oluşarak ekonomik açıdan da fazladan yük ortaya çıkar.

Firmalar tüm bu hususların farkında olarak mümkün olduğunca müşteriler için en konforlu ve garantili hizmeti sunmaya gayret ederler. Aynı zamanda bilinçli müşteri profilini arzulayarak su kayıplarının daha da azalmasını ve kıt olan su kaynaklarının uzun süreli kullanılabilir olmasını sağlamak gibi sosyal faydaya dayalı bir misyon da üstlenirler.

Kötü malzeme kullanımı veya dış etkenlerden kaynaklanabilen su sızıntısı tespit edildiği anda vakit kaybetmeden onarımı yapılmalıdır. Çünkü geçen her saniyede akan su boşa gitmektedir. Oldukça yaygın olan sorunun yoğun nüfuslu şehirler başta gelmek üzere bütün yerleşim yerlerinde farkında olunan veya olunmayan şekillerde gerçekleştiği düşünüldüğünde yalnızca bir dakika içerisinde bile ne kadar fazla miktarda su kaybının yaşandığı idrak edilebilir. Zamanında ve doğru şekilde yapılacak her müdahale aynı zamanda boşa gidecek çok büyük miktarlarda suyun kurtarılması anlamına gelmektedir.

Bahsettiğimiz ortam ancak bilinçli müşteri profili ve profesyonel hizmet anlayışının birleşmesiyle yakalanabilir. Su sızıntısı tespit edilmesi gereken durumlarda, meseleyi geciktirmeden uzman ekiplere bildirmek hem sorunu yaşayan bireylerin sağlıklı yaşam ortamını devam ettirebilmeleri hem de firmaların toplumsal misyonlarını başarıya ulaştırarak su kayıplarını büyük ölçüde önlemelerini sağlamak açısından üstlenilmesi gereken bir sorumluluktur.

Geçmişteki hatalı uygulamaların yakın döneme kadar önemsenip irdelenmemesi su kaçağı konusundaki sıkıntıların ekonomik ve hayati konularda ciddi boyutlara ulaşmasına zemin hazırlamıştır. Problemlerin ortadan kalkması ancak ortak paydada buluşup çözüm aramakla mümkündür.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ