Su Sızıntısı Engelleme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Engelleme 3 Ocak 2016

Su Sızıntısı Engelleme

Su sızıntısı engelleme için yapılabilecek en önemli şey, başımıza su sızıntısı gelmeden önce tedbirimizi almak olmalıdır. Bu da nasıl olur derseniz, yapılabilecek hareket eğer evimiz yeni bir ev değilse su tesisatı işi yapan ve yeni teknolojileri izleyen bir firma ile iletişime geçmek olmalıdır. Bu firmadan isteyebileceğimiz su ve kalorifer tesisatımızın baştan aşağıya elden geçirilmesi, değiştirilmesi gereken borular veya malzemeler varsa değiştirme, hatta cıvataların olduğu bölümlerin değiştirilmeyecek bile olsa sökülüp izolasyonu yapıldıktan sonra tekrar sıkılması gelmelidir. Gerçi bu işler işi vereceğiniz firmanın sorumluluğundadır. Eğer evimi baştan aşağıya kontrol edin ve gerekenleri değiştirin, sıkıntılı bir bölge varsa tamir edin dediğinizde firma baştan aşağıya bütün her şeyi düşünecektir.

Firma su sızıntısı engelleme için şunları sırasıyla yapacaktır.

  1. Evinize geldikleri ilk andan itibaren hemen varsa tesisat planınıza bakmak, yoksa şebeke boruları, pis su boruları ve kalorifer sistemindeki boruların yerini tespit etmelidir.
  2. Bundan sonar yapılacak olan işlem kameralı sistemle bütün borularda su kaçağı veya sızıntısı var mı diye inceleme yapmaktır.
  3. Kaçak veya sızıntı varsa yerleri tespit edilmeli, sizin de fikriniz alınarak tamir mi edileceği yoksa su sızıntısı veya kaçağının olduğu bölümün komple mi değişeceği kararlaştırılır.
  4. Su kaçakları ve sızıntılarının bulunduğu bölük kararlaştırıldığı şekilde tamir yapılır.
  5. Ayrıca bu işlemler yapılırken su muslukları, bataryalar, tuvalet sifonları gibi su ile temas eden her yer kontrol edilir ve değişmesi gerekenler değiştirilir.

Su sızıntısı engelleme işi yukarıdaki gibi uzman bir firma ile elden geçirilmezse başımıza gelebilecek su kaçakları ve sızıntıları bizi daha sonraki süreçlerde daha zor sıkıntılara sokabilecektir. Belki tüm evin kontrolünü yaptırdığımız maliyeti, bir su kaçağı veya su sızıntısında verebileceğimizi unutmayalım. Bu nedenle önceden önlemi almamız bizi daha zor durumlarda kalmaktan kurtaracaktır. Bir su kaçağında veya sızıntısında kaçak tamir edilmekle birlikte boyalarda olabilecek bozulma, duvarlarda olabilecek kabarmanın, hatta kırılma, kazılma ve delinmeden dolayı olabilecek tadilat işleri ve tamiri sizin daha çok maliyetle karşılaşmanıza neden olabilir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ