Su Sızıntısı Bulmak - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Bulmak 21 Eylül 2015

Su Sızıntısı Bulmak

Tesisat borularının eskiliğinden veya yeni tesisat sistemlerindeki malzeme kalitesizliğinden meydana gelmektedir. Su kaçağı bulma yani su sızıntısı olan yerlerin tespiti için iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden biri gayet profesyonel bir sistem içerisinde ve kaliteli olarak yapılırken diğeri insanlar için sorun oluşturan ve inşaat alanlarına neden olan tamirat yöntemleridir. Bu tamirat yöntemlerine geçmeden önce, su sızıntı problemlerinizi zararları ve neden oldukları konusunda değinmek daha yararlı olacaktır. Su sızıntısı yapılar için çok büyük sorunlar oluşturur. Sızıntı kelimesi normalde az olan, zarar vermeyen anlamlarında akıllara gelmektedir. Fakat sızıntı bu problemin başlangıcıdır. Sızıntı olarak başlayan sular sonrasında artacak ve boru patlamasına kadar giden bir süreci oluşturacaktır. Duvarın içine borunun içinden sızan sular duvarın içyapısına büyük zarar verecektir. Harçların ve tuğlaların çürümesine neden olacak su, duvarın tüm direncini kıracaktır. Zarar gören duvar ise suyu daha fazla tutamayacak ve suyun ıslaklığını yüzeyine çıkartacaktır. Yüzeyde ise boyaların döküldüğü ve sıvaların kabardığı gibi durumlar gözlenecektir. Son kertede ise duvar yüzeyindeki sular, duvarın küflenmesine ve rutubet oluşumuna neden olacaktır. Yapılara korkunç derecede zarar veren bu su sızıntıları tıpkı tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılan kameralı sistemler gibi görüntüleme makineleri ve özel su sızıntısı bulma cihazları ile çözüme kavuşturulacaktır.

  • Su sızıntısının yerinin tespiti çok önemlidir. Çünkü çok uzun bir alana yayılan su borularının belli bölgelerinde su kaçağı vardır. Bu sızıntıları bulmak için ise sadece akustik dinleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar su sızıntısının olduğu noktaları göstermektedir.
  • Akustik dinleme cihazları ile su kaçağı bulma işleminin ardından bu noktalara kameralı görüntüleme sistemleri gönderilir.
  • Gerek gider borularında tıkanıklık açma işlemlerinde gerekse kanal açma işlemlerinde kullanılan bu kameralı cihazlar sağladığı yüksek çözünürlükteki görüntü kalitesi ile tüm işlemlerin eksiksiz olarak yapılmasını sağlayacaktır.
  • Cihaz sistemleri kullanılarak yapılan su sızıntısı tespitlerinde yapılarda asla kırma dökme işlemleri olmamaktadır. Tamiratlar çok kısa sürelerde ve garantili olarak yapılmakta ve bir daha sorun çıkarmaması için her türlü önlem de alınmaktadır.
Su Sızıntısı Bulmak

Su Sızıntısı Bulmak

Su Sızıntılarının Onarımlarında Tek Yol Cihaz Sistemlerinin Kullanılmasıdır

Cihaz ve makine kullanımı olan tesisat firmaları su sızıntısı bulmak işlemlerinde bu kadar kaliteli ve profesyonel işlemler sunarken, ikinci çalışma yöntemini oluşturan tesisat firmaları hizmetlerinde bu kolaylığı sağlayamamaktadır. Cihaz kullanımı olmayan firmaları bilinçli olarak değil, tamamen bilmeden çağırılmaktadır. Yeni teknolojilerle tesisat tamiratı yapılacağını bilmeyen kişiler bu tesisat firmalarından yardım istemektedir. Fakat ustalar eve girdikten sonra pişman olarak farklı alternatifler aramaktadırlar. Çünkü bu tesisat firmaları borunun sadece bir bölgesinde olan su kaçağını bulmak için tesisat hattını komple kırmaktadır. Kırılan duvarlardan çıkan toz ve moloz artıkları ise tüm alana yayılmakta ve temizlenmesi zor durumlar oluşturmaktadır. Bu tür su sızıntısı bulmak işlemlerinde genellikle kırılan yerlerin yerlerine aynı tür fayanslar bulunamaz. Farklı renk ve desende bulunan fayanslar ise son derece estetik yoksunu ve tabiri caizse yama gibi durmaktadır. Fayansların komplesini değiştirmek ise uçuk bir tamirat masrafıdır. Cihaz kullanımı olmayan firmaların hem su kaçak bulma işlemlerinde, hem tıkanıklık açma hem de kanal açma işlemlerinde kırma dökme yapmadan başka alternatifleri yoktur. Tesisat firması seçerken bu bilinci sakın unutmayın.

Tesisat tamiratlarında seçilmesi gereken profesyonel firmalardan olan Star Tesisat firması tüm teknolojik imkânlardan yararlanan ve bu imkânları müşterilerine sunan bir firmadır. Tıkanıklık açma, doğalgaz su kaçağı bulma, kanal açma, petek yıkama, kanal kokusu giderme gibi tüm tesisat işlemlerinde cihazlı hizmetleri ile firmayı tercih eden kişilere hem zamandan hem de maddi açıdan büyük kazanımlar sağlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ