Su Sızıntısı Bulmak için Ne Yapılır,Su Sızıntısı Bulmak - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Bulmak için Ne Yapılır 15 Mart 2016

Su sızıntısı bulmak hanelerimizin ve evlerimizin başlıca sorunlarındandır. Çözümü de bir o kadar kolay olan bu sızıntılar; yanlış, tedbirsiz ve bilgisizce kalkışılan müdahaleler ile dairelerin zarar görmesine ve hanede yaşayan kişilerin su gibi hayatsal bir sıvının kullanımını engellemesine neden olabilmektedir. Su sızıntısı tespiti için teknolojiden bağımsız ve eski geleneksel yöntemlerce hareket eden kimseler, sorunu olmayan tesisat borularında da tahribata neden olabilmektedirler. Su sızıntısının varlığı üç temel şekilde belirlenmektedir. Bunlar; tesisatın bağlı olduğu yani lavabo, tuvalet, banyo borularının geçtiği yerlerde su sızıntı ve kaçaklarına rastlamak, su sayacında aydan aya orantısız bir biçimde artan tüketim miktarı ve son olarak tüm su tesisatının kapatılmasına karşın su bataryasında tüketimin sağlanıldığı yönündeki ibareye rastlamak şeklinde kategorize edilebilir.

Su Sızıntısı Bulmak

Su Sızıntısı Bulmak

Su sızıntısını tespit etmek ve bulmak, uzman kişilerce yapılmalı ve takibi sağlanmalıdır. Herhangi bir hazırlık ve ön çalışma yapılmadan sadece su sızıntısının olduğu bölgeyi eski usullerce kırmak, su tesisatının tümüne ve binaya zarar vermekten öteye gidemez. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için işi ehil kişilere teslim etmek gerekmektedir. Uzman kişilerce yapılan ön çalışmanın sonrasında,  yüksek hassasiyetli ses tarama usulünce çalışan detektörler hata payı bırakmaksızın nokta atışı yaparcasına su sızıntısının kaynağını bulmaktadırlar.

Su sızıntısı bulmak esnasında verilen yüksek basınç, ilgili bölgeye doğrultularak yüksek hassasiyetli kulaklıklar tarafından dinlemeye alınır. Su sızıntısını bulma aleti, bölgedeki var olan insan kulağının bile ayırt edemeyeceği bir takım sesleri ara belleğe alarak kaydeder. Böylece mevcut bataryada gerekli iletileri sağlar. Su sızıntısını bulma aracı, gereksiz gürültülerden kendini arındırarak kendi sisteminde tanımlanan ve sorunun kaynağını bulmaya yönelik olan ses ve titreşimlere yönelmektedir. En ince ayrıntıyı bile kaydedip ayırıcı olan bu araç, kaynağın tipi ve menşeini bulmada uzun zaman harcamadan yer tespitini yapar.  Su kaçağını bulma cihazı, hassasiyeti bununla sınırlı değildir. Su altında ve toprakta da çalışma özelliği taşımaktadır. Buradan hareketle anlaşılıyor ki; bu araçlar toz ya da sudan etkilenmeden yine doğru sonuçları bulmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ