Su Sızıntısı Bulma ve Tespiti, Su Sızıntısı Bulma ve Tespiti - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Bulma ve Tespiti 21 Şubat 2016

Su Sızıntısı Bulma ve Tespiti

Evde oturduğunuzda yaşadığınız su sızıntıları sizler için sorun oluşturur. Duvarların içinden geçen borularda oluşan su sızıntıları, banyo zemininde ya da tuvalet zemininde oluşan sızıntılar, su tesisatlarındaki sızıntı durumları gibi daha birçok su sızıntısı olmaktadır. Su sızıntısı bulma ve tespiti yapılması ise bu durumda çok önemlidir. Duvarlarda oluşan sızıntılar duvarı ve binayı yavaş yavaş çürütmeye başlatmaktadır. Çok fazla geç olmadan bu soruna iyi bir çözüm bulunmalıdır. Aksi halde oturduğunuz yerde yapısal olarak sorunlar yaşayabilirsiniz. Tuvalet zemini ya da banyo zemininde oluşan bu sızıntılar zamanla kötü kokuya da sebep olacaktır.

Su Sızıntısı Bulma ve Tespiti

Sorunlu Su Sızıntısı Bulma ve Tespiti Hangi Şekilde Yapılıyor?

Su sızıntısı bulma ve tespiti yapılacağı şekil kullanacağınız yönteme göre farklılık göstermektedir. Genelde;

  • Eğer eski yöntemleri kullanacaksanız yapacağınız şey sızıntıyı bulana kadar orayı parçalamak ve kırmaktır. Bu şekilde bulabilirsiniz ama bu size daha fazla sorun da oluşturabilir.
  • Su sızıntısı bulma ve tespiti için modern şekiller kullanıldığında ise bu sorunlarla karşılaşmazsınız.
  • Cihazın tespit ettiği yeri işaretleyip sadece orada yapacağınız kırma işlemi yeterli olacaktır.
  • Su sızıntısı bulma ve tespiti için makine kullandığınızda tesisatı oluşturan borular da hiçbir zarar görmeden onarılabilmektedir. Aksi halde diğer yöntemi kullanırsanız tüm tesisat zarar görebilir ve yenilemeniz gerekebilir.

Su sızıntısı bulma ve tespiti için kullandığınız yöntem size bu işi en kolay ve en zararsız halde nasıl kullanacağınız göstermesi gerekmektedir. Ayrıca bu yöntemler kullanacağınız tadilat şeklini de belirlediği için size göre en faydalı olan şekiller kullanmak çok avantajlı olacaktır.

Profesyonel Su Sızıntısı Bulma Ve Tespiti Yöntemleri

Su sızıntısı bulma ve tespiti için kullanılan farklı yöntemler olmaktadır. Bunlardan en bilineni ve şimdiye kadar en sık kullanılanı eski bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanarak yapacağınız şey sızıntının olduğu yere gidip orada tam yeri tespit edene kadar duvarı kırıp parçalama yöntemidir. Bilindiği üzere bu yöntem oldukça zor ve fazla zaman almaktadır. Aynı zamandan oluşan kırıp ve parça zemin veya duvar da işi daha çok zorlaştırmakta ve uzatmaktadır. Eski yöntemi kullanacağınız sızıntının olduğu yer tahmini olarak bulunmaya çalışılır ve ona göre işlemlere başlanır. Yanlış tahmin fazladan iş ve zaman kaybı aynı zamanda ise fazladan zarar demektir.

Su sızıntısı bulma ve tespiti için kullanılan bir yöntem de son zamanlarda geliştirilen ve teknolojinin ilerlemesi sayesinde ortaya çıkan bir ürün sayesinde olmaktadır. Bir cihaz yardımı ile bu tespitin yapılması çok fazla avantaj elde etmenizi sağlayacaktır.  Ses titreşimlerinin algılanması yoluyla sızıntının olduğu yeri tespit eden bu cihaz uzman kişiler tarafında kullanılmaktadır. Su sızıntısı bulma ve tespiti üretilen bu cihaz sayesinde çok pratik çözümler ortaya koymaktadır. Duvarda, zeminde ya da içme suyu tesisatları için kullanılan yerlerde kolayca sızıntının olduğu yeri tespit edebilmektedir. Ayrıca bu modern ve teknoloji ürünü olan cihazlar kullanıldığında kaçağın olduğu yer tahminlere değil kesin bilgilere dayanarak bulunmaktadır.

Bu sayede fazla uğraşma sorunu ortadan kalkacaktır. Bu tespitlerin uzman olarak kullanan kişilerin yaptığı cihazla ile bulunduğunda farklı sorunların da ortadan kalkmış olduğunu göreceksiniz. İş bittikten sonra koca bir yığınla karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Dağınık bir banyo sizi normalden daha fazla uğraştıracaktır ve yıkılan yerlerin tekrar yapılması sizi maddi açıdan biraz masrafa sokacaktır. Bu sorunları önlemenin en iyi yöntemi bu gibi sorunlarda modern ürünlerden yararlanırsanız bu tarzdaki sorunların hepsinde kolayca kurtulmuş olursunuz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ