Su Sızıntısı Arama Bulma Ve Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Arama Bulma Ve Tamiri 5 Ocak 2016

Su Sızıntısı Arama Bulma Ve Tamiri

Duvarlarda çatlak, rutubet, mantar, küf, kabarıklaşma gibi belirtiler oluşuyor ve su kaçağı olduğundan şüpheleniliyorsa firmalar tarafından sağlanan su sızıntısı arama bulma ve tamiri hizmetlerine başvurmak gerekir.

Son yıllarda yaşanan su sıkıntıları neticesinde su kaybını önlemek amacıyla çıkarılan yönetmelikler aynı zamanda firmaların su kaçağı bulma ve onarma anlamında daha farklı teknikler geliştirmelerini sağlamıştır. Bu bağlamda uluslararası standarda uyumlu son teknoloji cihazlar edinilip eğitimli personeller yetiştirilerek sızıntıların onarımı ve yüksek seyreden su kayıp oranlarının azaltılması hususunda önemli aşamalar kat edilmiştir. Su kaçağı veya su sızıntısı olarak adlandırılan tesisat sorunlarının zamanında tespit ve onarımı şu aşağıdaki konularda ehemmiyet arz etmektedir:

  • Su kaçağının önlenmesi bina sağlığının korunması açısından önemlidir.
  • Rutubet, küf ve mantar oluşumu insan sağlığını tehdit edip bir çok solunum rahatsızlığına neden olabilmektedir. Bu açıdan su kaçaklarının tespiti insan sağlığının korunmasına da yardımcı olur.
  • Dünya’da standart su kayıp oranı %20-25 aralığında olmakla birlikte ülkemizde söz konusu oran %40-50 aralığında seyretmektedir. Bu oranın çok yüksek olması zaten fazla olmayan su kaynaklarının hızla kullanılmadan tükenmesi anlamına gelmektedir. Su sızıntısı arama bulma ve tamiri oluşacak kayıpların da önüne geçmektedir.
  • Doğru şekilde gerçekleştirilen su sızıntısı onarımları devlete ve bireylere ekonomik kazançlar sağlamaktadır.
  • Yaşam alanlarındaki tesisatın daha uzun ömürlü olabilmesi için zamanında tespit ve onarım yapılması gerekmektedir.

Bu bağlamda su kaçakları kesinlikle istismar edilmemesi gereken sıhhi tesisat sorunlarıdır. Onarımların bahsedilen konularda beklenen faydayı sağlayabilmesi için yetkin kişilerce gerçekleştirilmesi gerekir. Bu durumda yalnızca sıradan tesisatçıları çağırarak sorunun çözümünü beklemek faydasız olacaktır. Su sızıntısı arama bulma ve tamiri günümüzde müşterilere herhangi bir ek sıkıntı yaşatmadan gerçekleştirilebilmektedir. Maddeler halinde sunulan sorunların yol açtığı fazladan ekonomik maliyetler göz önüne alındığında uzman servislere ödenecek ücretler oldukça mantıklı ve uygundur.

Bu nedenle tesisat sorunu yaşayan kişilerin konunun öneminin farkında olarak zamanında müdahaleyi doğru kişilere yaptırması gerekmektedir. Firmalar tarafından sağlanan hizmetin kalitesi ve güvenirliği çekinceleri ortadan kaldırmak için yeterlidir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ