Su Sızıntısı Arama Bulma Kaçak Tespit - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Arama Bulma Kaçak Tespit 5 Ocak 2016

Su Sızıntısı Arama Bulma Kaçak Tespit

Termal kamera sistemleri, basınç ve ses ölçer cihazlar sayesinde su sızıntısı arama bulma kaçak tespit kolaylıkla gerçekleştirilip sorunun onarımı sağlanabilmektedir.

Evlerde insanlar tarafından gözle görülür belirtiler göstermesi zaman alabilen su kaçağı faturaların artmasına ve temiz suyun kullanılmadan boşa harcanmasına neden olmaktadır. Bu tarz sorunların önüne geçebilmek adına su faturalarındaki anormal değişikliklere dikkat edilmesi ve mümkünse belirli aralıklarla servislerin tesisat kontrolü amacıyla çağırılarak olası sızıntıların yeri tespit ettirilmelidir.

Kaçak arama sırasında modern yöntem ve cihazlara başvuran firmalar tarafından en sık kullanılanlar termal kamera ve su sesi dinlemeye yarayan araçlardır. Bu cihazların çalışma mantığı oldukça basittir.

Termal kameralarda;

  • Kamera çalıştırılır,
  • Tespitin kolaylığı için sıcak su açılır,
  • Tesisatçının deneyimi doğrultusunda olası yerlere kamera dolaştırılarak kaçak görüntülenmeye çalışılır,
  • Isıyı algılayabilen kameranın sızıntı sonucu dağılan suyu görüntülediği nokta işaretlenir ve tespit işlemi tamamlanmış olur.

Dinleme cihazlarında ise;

  • Cihaz basit anlamda kulaklık, verilerin görüntüleneceği ekran ve su sesini alabilen ek bir aparattan meydana gelir.
  • Tesisatçı tarafından kulaklık takılarak sızıntı olması muhtemel noktalara dinleme cihazı yanaştırılır,
  • Aynı zamanda ekrandaki verilerde ani değişiklikler olup olmadığı kontrol edilir,
  • Sızıntının olduğu yerde cihaz güçlü bir uyarı verir ve su sızıntısı arama bulma kaçak tespit işlemi bu şekilde tamamlanır.

Teknoloji yardımıyla gerçekleştirilen tespit işlemleri tesisat uzmanının tecrübesine göre dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir. Sızıntı noktasının belirlenmesinin ardından uygun araç ve yöntemler kullanılarak onarım sağlanır. Kırıp dökme işlemi sadece zorunlu olunması halinde sızıntı bölgesinin onarımına yetecek kadar gerçekleştirilerek tamir işlemi yapılır. Uzman firmalar özenli ve güvenirlik garantisi verdikleri için bu konuda hiçbir şekilde endişelenmeye gerek yoktur.

Su sızıntısı arama bulma kaçak tespit işlemlerinde hala eski yöntemlere başvuran kişi ve firmalar bulunmaktadır. Bu şekilde çalışanlar kaçakların özellikle birkaç noktada meydana geldiği durumlarda doğru tespit yapamadıkları gibi gerekenden çok daha fazla alanı açarak sistemi onarmaya çalışırlar. Onarım sırasında oluşacak kirlilik ve gürültü ev sahibi ve çevreyi rahatsız edecek boyutlara ulaşmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ