Su Sızıntısı Boru Geçen Her Yerde Oluşabilir,Su Sızıntısı - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntısı Boru Geçen Her Yerde Oluşabilir 15 Mart 2016

Su sızıntısı; hemen hemen her hanenin ya da iş hanının sıkça rastladığı problemlerdendir. Temiz ve kirli suyun devir daim yaptığı her mekân bu tür sorunlarla karşılaşmaktadır. Buradan hareketle anlaşılan odur ki; yıllardır su sızıntısı bir diğer adıyla su kaçağı problemi hayatımızda varlığını sürdürmektedir. Sorunun temel kaynağı tıkanan boru ve giderler olabileceği gibi yapının yani hanenin inşaatı esnasında özensizlik ve dikkatsizlik sonucu yanlış bağlanan borular kaynaklı olduğu da söylenebilir. Bu durumda su sızıntısına sebep olan durumları iki ayrı sebepte incelenebilir. Birincisi, hane halkının kullandığı tesisatın yanlış ve fazla kullanımı diğeri ise, boruların duvarlara döşenmesi esnasında yanlış ve özensiz davranılmasındandır.

Su Sızıntısı Boru Geçen Her Yerde Oluşabilir

Su Sızıntısı Boru Geçen Her Yerde Oluşabilir

Su sızıntısı ve tesisat boruları zamanla deformasyon yaşar ve yıpranır yıpranan borularda kırıklar ve çizikler meydana gelebilir. Bu çizik ve kırıklar hane duvarlarından devir daim yapmakta olan temiz ve kirli sular sızmaya başlar. Bu noktada aile reislerinin düştükleri en büyük hata, su kaçağını kendi bilgileri ve eski yöntemleriyle çözmeye çalışırlar. Gözden kaçırılan detay ise; su kaçağının ana kaynağının her zaman sızıntının olduğu yerde olmayışıdır. Özellikle sızıntılar alt dairelere geçebileceğinden, üst dairede olan bir su kaçağı alt daire sakinleri tarafından kendi hanelerinde aranmakta ve eski usullerce; gerek mutfak gerek lavabo gerekse tuvalet giderlerini kırarak evi inşaat haline dönüştürebilmektedir.

Burada unutulmaması gereken bir diğer husus ise kendi imkanlarınca kırıp dökerek onarım işine giren kişilerin binanın dayanıklılığını ve ömrünü azalttığının farkında değildir. Üstelik bu tür geleneksel yöntemlerle, boruları daha fazla tahrip edip sızıntı olmayan yerlerde bile sızıntıya sebep olabilmektedir. Bu tür yanlış ve eskimiş yöntemler yerine, işinde profesyonel olmuş günümüz teknolojisini kullanan kimselerden yardım alınmalıdır. Su sızıntısı tespit ve onarım işini üstlenen kişi ya da kurumlar, sızıntının olduğu bölgeye yüksek basınç vererek desibel gücü yüksek makinelerle dinleme yaparlar ve çok kısa sürede sıfır hata ile sorunun kaynağını bulup, boru ya da duvar kırma işlemine gerek duymadan onarım işlemini tamamlarlar. Üstelik bu hızlı çözümle diğer binaların da etkilenmesinin önüne geçilmiş olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ