Su Sızıntı, Su Sızıntı Bulma, Su Sızıntı Tespiti, Su Sızıntı Cihazı - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sızıntı 14 Mart 2016

Su sızıntı tespiti gözle görülebilecek bir durum değildir. Bunun içinde modern cihazlar kullanılır. Cihazlar sayesinde su sızıntısının tam yeri tespit edilebildiği için birçok yerin kırılmasına gerek kalmaz.

Tesisatta meydana gelen su sızıntılarının nedeni;

  • Giderlerin açılması için kullanılan kimyasal ilaçların pimaş borularının zamanla çatlamasına ve delinmesine neden olması,
  • Lavabolardan suyun yavaş gitmesi ile ince bir tel yardımı ile suyun hızlı akışını sağlama çabaları sırasında pimaş boruların ek yerlerinden çıkması ya da tel ile delinmesi,
  • Sabun artıklarının zaman içinde pimaş boruyu eskiterek çatlak ya da sızıntıların oluşması

Su Sızıntı

 

Su Sızıntı Bulma

Olabilmektedir. Su sızıntılarının çok az olması durumunda fark edilmesi zaman alabilmektedir. Çünkü dışarıdan fark edilebilecek bir durum değildir. Az olan sızıntılarda bulunduğunuz ortamda nem oluşmaktadır. Sızıntının nereden olduğunu bilemediğimiz için ise bir süre sonra duvar, zemin ya da tavanda ıslaklık, boyanın kabarması, küflenme görülebilir. Başka bir su sızıntısı oluşması durumu ise kırılan ya da delinen ve hatta pimaş borularının contalarının kimyasal temizleyici ile erimesi ya da pimaş boruların ek yerlerinden çıkması durumundadır. Böyle bir durumda da bulunduğunuz ortamda duvar, zemin ve tavanlarda ıslaklık oluşabilir, bazen de bu sızıntılar taşkın olarak bulunduğunuz ortamı su basması şeklinde görülebilir. Duvar, zemin ya da tavanda sızıntıdan kaynaklanan bir ıslaklık söz konusu ise bu durumda sızıntı ıslaklığın olduğu yerden başka bir yerde oluşmuş da olabilir. Bu gibi sızıntıların tespiti için tesisat ustaları modern cihazlar kullanmaktadır. Bu modern cihazlar ile duvar, zemin ya da tavan kırmaya gerek kalmadan su sızıntı tespiti yapılabilmektedir.

Modern su sızıntı tespiti yapabilen cihazlar hem tesisat ustalarının işini hem de bizim işimizi kolaylaştırmaktadır. Cihaz ile su sızıntısının tespiti detektör sayesinde yapılmaktadır. Bu tespit tesisat ustasının kullandığı su sızıntısı tespit detektörünün sızıntının oluşma ihtimali bulunan yerlerde gezdirmesi ile ve bu cihaza bağlı olan kulaklık yardımı ile ustanın duyduğu titreşim ile sağlanmaktadır ve bu şekilde sadece sızıntının olduğu yer kırılarak pimaş boru onarılmaktadır. Bu sayede her yerin kırılmasına gerek kalmamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ