Su Kaçar Star Tesisat Yakalar - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçar Star Tesisat Yakalar 14 Aralık 2015

Su Kaçar Star Tesisat Yakalar

Evlerimizde su kaçağı oluştuğunda, su kaçağı tespiti için tesisatçılar evin belirli yerlerini kırarlar ve böylelikle bu sorunun kaynağını bulmaya çalışırlar. Ama durum aslında bu kadar karışık değildir. Yani, durum aslında eskiye göre bu kadar zor değil çünkü teknoloji, her konuda olduğu gibi bu konuda da bize yardımcı olmaya başladı. Artık, su kaçaklarını tespit edebilmek için termal kamera sistemleri, akustik dinleme cihazları ve gider içi gözlem kameraları bulunmakta. Tüm bu teknolojik cihazlar, tespiti kolaylaştırdığı gibi evimizin de sağlam kalmasını sağlıyor.

UYGULAMASI- Su kaçağı

Kameralı tespit cihazları, tesisat eskimelerinden kaynaklanan sızdırmalara karşı önlem alabilir. Evlerinin binalarının belirli yerlerinden geçen soğuk su boruları bazen, dış görünümün de bozulmasına ve paslanmasına sebep olur. Bu sorunun tespiti için kameralı cihazlarla inceleme yapılırsa oksitlenmeye maruz kalan ve özelliğini kaybeden borular onarılabilir. Su sızıntısının sebebi ise genelde, ömrü tükenmeye başlamış su borularının kalınlığının azalması ve borudan geçen sular sebebiyle zaman içinde delinmesidir. Bazen de, sıcak ve soğuk su boruları birbirine yakın yerlerden geçer ve oluşan nem sebebiyle borularda erime başlayabilir. Bu gibi durumlarda onarma yapmak yerine boru değişimi yapılmalıdır. Tesisat görülüyorsa iş kolaylaşır fakat duvar arkasındaysa nem ve ses faktörlü cihazlar ile tespit ve onarım yapılması gerekecektir.

AVANTAJLARI- Su kaçak bulma

Gizli su sızıntılarını bulmak, eskiden çok zahmetli ve zor olduğu için ne yazık ki uzun süren bir işlemdi. Fakat şimdi kameralı cihazlar yardımıyla sorunsuz bir şekilde su kaçağı tespiti ve tamiri yapılabilmekte. İstanbul genelinde hizmet veren pek çok su tesisatçısı bulunmaktadır. Her türlü onarım ve değişimleri yapabilen kaliteli bir firma bulmak da zor değildir. Üstelik bu onarım ve değişimlerin 1 veya 2 yıl garantili olduğu ve bir sıkıntı durumunda ücretsiz servis veya para iadesi yaplabildiği iyi firmalar da vardır. En önemlisi de bu tip firmaların çoğunun 7 gün 24 saat hizmet verebilmesi.

Görüldüğü üzere, gelişen son teknoloji cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti, eskisi kadar zor bir işlem olmamaktadır. Ülkemizde, güvenilir hizmet veren merkezler de bulunmaktadır ve bu işlemi sıkıntısız bir şekilde sonuca ulaştırabilmektedirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ