Su Kaçakları Nasıl Bulunur,Su Kaçakları Nasıl Bulunur - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçakları Nasıl Bulunur 24 Şubat 2016

Su Kaçakları Nasıl Bulunur

Su kaçakları nasıl bulunur? Su kaçakları sık karşılaşılan problemler arasında yer alır. Bu kaçakları insanlar fark edebilir. Bazen de farkına varmadan kaçaklar son noktaya gelir ve belli bir alanda problem oluşturur. Su kaçaklarının tespiti eskiden bir hayli zorken, bugün durum tamamen farklıdır. Bu konuda uzman ekiplerden yardım alabilir, arızanın bir an evvel giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Su kaçakları nasıl bulunur, bu konuda en etkili yöntem bugün kuşkusuz on teknoloji ürünü cihazlardır. Elbette sizin de zaman zaman kontrol edebileceğiniz ve bazı püf noktaları olan yöntemler vardır. En azından sorunun ne olduğu ile alakalı bir tahminde bulunabilirsiniz.

Su Kaçakları ve Çözüm Yolları

Su kaçakları nasıl bulunur, su kaçakları kendi içinde kaça ayrılır ya da su kaçaklarının çeşitleri var mıdır, bu durumu inceleyelim. Su kaçakları nasıl bulunur, sorusundan önce bu arızayı siz nasıl anlayabilirsiniz, buna bakalım:

 • Duvarda ya da tavanda bazı su damlamaları görebilirsiniz.
 • Duvarda ya da tavanda bazı terlemeler ve sızıntılar görebilirsiniz.
 • Duvardan aşağıya doğru su sızıntısı olabilir.
 • Bazen de su damlaması haricinde bazı kabarmalar ve duvarda bazı renk değişiklikleri görebilirsiniz.

Su kaçakları nasıl bulunur, sorusundan önce en ufak bir problemden evvel sorunu çözmeniz gerektiğini unutmayın. Zira en başında dikkate almadığınız bası küçük problemli bölgeler, daha sonra daha büyük sorunlar ortaya çıkarabilir ve hatta bazı alanların kaybına, faturalarının artmasına neden olabilir Bu nedenle genel bakımların yapılması ve dönem dönem kendi asit kontrollerinizi yapmanız önemlidir.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur

Su kaçakları nasıl bulunur, bu konuda takip etmeniz gereken yöntem şudur:

 • Bu konuda kesinlikle profesyonel destek almalısınız.
 • Bunun için de size en yakın olan firmadan destek alabilirsiniz.
 • Seçtiğiniz firmanın sertifikalı çalışan ve iyi hizmet veren bir firma olması önemlidir.
 • Uzman bir ekip ile çalışmak problemlerinizin daha çabuk çözülmesini sağlayacaktır.
 • Daha önceleri eski yöntemler varken, bugün son teknoloji ürünü cihazların kullanımı ile sorunlu alan daha çabuk tespit edilmekte ve arızaya anında müdahale edilmektedir.

Su Kaçakları ve Çeşitleri

Su kaçakları farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Bunlar:

 • Duvarlarda bazı sızıntılar ortaya çıkabilir.
 • Üst kattan su sızabilir.
 • Bazı telemeler olabilir.
 • Su faturalarınız fazla gelebilir.
 • Gizli su kaçakları olabilir.

Su kaçakları nasıl bulunur, bu konuda önce sorunlu bölgenin doğru ve kısa zaman içinde tespit edilmesi önemlidir. Görünen sorunları ve arızalar sorun değildir; ancak asıl sorun iç izolasyonu sağlam olan bazı binalarda ortaya çıkan gizli kaçaklardır. Bu kaçaklar gözle görülmediği için bazı gecikmeler olabilir. Bu nedenle zaman zaman kendi pratik yöntemleriniz ile evde küçük testler yapabilirsiniz. Bunlardan birini şöyle uygulayabilirsiniz: Vananızı kapatın ve su saatinin dönüp dönmediğine bakın. Eğer saat dönüyorsa, su kaçağı vardır. Hatta bu nedenle faturanız da fazla gelecektir. Su kaçakları nasıl bulunur, bu konuda yardım almanız şarttır.

Su kaçakları nasıl bulunur, diyorsanız size en yakın olan firmayı bularak işe başlayabilirsiniz. Merdiven altı olmayan, profesyonel hizmet veren, son teknoloji ürünü cihazları kullanan, uzman bir kadroya sahip, iş güvenliği ve kurallarına uyan, garantili, sertifikalı çalışan kurumsala yakın firmalar tercih etmelisiniz. Garantili iş yapan kurumlar sayesinde sorununuzun tekrarlaması durumunda ek bir ücret ödemezsiniz. Böylece güvenli bir şekilde kaçağınızın bulunmasını sağlayabilirsiniz. Bu gibi durumlara anında müdahale önemlidir. Bu nedenle arızayı ikinci plana atmadan arızaya müdahale edilmesini sağlamalısınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ