Su Kaçakları,Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir, Su Kaçakları - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçaklarında Neden Aramayın Sonuca Varın 21 Şubat 2016

Su Kaçaklarında Neden Aramayın Sonuca Varın

Su kaçakları, hiç beklemediğiniz bir anda beklenmeyen bir sebepten dolayı ortaya çıkabilir. Zamanında önlem alınmadığında, bu can sıkıcı su kaçakları daha büyük problemleri de beraberinde getirebilir. Bu sebeple eğer konutunuzu kendiniz yaptırıyorsanız mutlaka su tesisatı için uzman kişilere danışarak temel attırmalı ve çalışmalar yaptırmalısınız. Hazır bir bina dairesinde yaşıyorsanız, su kaçakları için gerekli önlemleri almalısınız. Bu sorun sadece evinizde değil iş yerinizde de karşı karşıya gelebileceğiniz bir ihtimal. Hatta ne yazik ki ülkemizde birçok hastane gibi kamu hizmeti verilen yapılarda da yanlış malzeme kullanımı ve özensiz işçilik nedeni ile su kaçakları sorunları yaşanabiliyor.

Su Kaçakları Nedenleri

Yapılarda meydana gelen su kaçakları daha çok, yapının oluşumundaki ilk süreçte atlanan detaylardan dolayı oluşuyor. Kalitesiz ve dayanıksız bir şekilde yapılan alt yapılar, ilerleyen zamanlarda su tesisatlarında hasar ve aşınmalara neden oluyor. Borularda oluşan deformeler ile boru patlaması gibi durumlar yaşanarak kaçınılmaz su kaçağı sorunu yaşanıyor. Yapım aşamasında su tesisatını yapan ustanın hatası nedeni ile de ilerleyen zamanlarda oluşan patlamalar su sızıntısına sebep olabiliyor. Başlangıçta bu detaylara dikkat edildiği sürece, tesisatların dış etkenlerden etkilenme olasılığı oldukça düşük olduğu için, su kaçağı ihtimallerini ortadan kaldırmış olursunuz.

Su Kaçakları

Su Kaçaklar Ve Çözümleri

Su kaçakları; basınçlı suyun, hasar gören boruları patlatması sonucu ile oluşabilen, önemli ölçüde zarara sebebiyet verebilecek bir sorundur. Böyle bir sorunun çözümü için ilk akla gelen ilkel yöntem, şüphelenilen kaçak yerinin yıkılması olur. Fakat bu yıkma ve kırma işlemleri çoğunlukla yanlış tespit sonucu daha geniş alanlarda hasara yol açar. Hatta yapacağınız hatalı bir vurma eylemi, sağlam olan boruyu patlatmanıza ve daha büyük su kaçağı sorununa yol açmanıza sebep olur. Yapıya kırmadan yada yıkmadan önce, sızıntının boyutunu ve nereden geldiğini anlamaya çalışmalısınız. Su sızıntısının kaynağı sizin daireniz olmayabilir. Bu sebeple emin olmadığınız bir su kaçağı için asla kendi imkanlarınız ile müdahalede bulunmamalısınız. Artık su kaçakları için geliştirlmiş bilgisayarlı teknolojiler kullanılıyor. Uzman su tesisatçıları yeni geliştirilen ve Avrupa’da da kullanılan özel yöntemler ile deneyimlerini birleştirerek tüm su kaçaklarında başarılı sonuçlar elde edebiliyor. Sizin özel bir firma ekibi yardımı almadan önce evinizde yapabileceğiniz şeyler sadece şunlar;

  • Kaçaktan şüpheleniyorsanız, su faturanızın detayını inceleyebilir ve şüphelendiğiniz su kaçağının faturada yarattığı etkiyi gözlemleyebilirsiniz. Su kaçakları ilk belirtilerini aniden artan su faturaları ile gösterir.
  • Su kaçağının olduğunu düşündüğünüz, banya yada diğer bölümlerde duvarlarda nemlenme yada rutubet varmı kontrol edebilirsiniz.
  • Her su kaçağı sizden kaynaklanmıyor olabilir. Başka bir katın banyo yada mutfak gibi diğer sıcak, soğuk ve kirli su tesisatlarında oluşan kaçaklar ve su sızıntıları sizi de etkileyebilir. Bu sebeple üst katınızdaki yapının sahipleri ile görüşerek mutlaka durum değerlendirmesi yapmalısınız.
  • Su kaçağının boyutu ne olursa olsun, bir sızınıtının mevcudiyetine kanaat getirdiğinizde mutlaka uzman kişeler ile görüşerek yardım almalısınız.

Özel su tesisatı firmaları, yıllardır birçok tesisat işinde deneyim kazanmış ustalar ve tesisat eğitimi almış bilgili kişiler ile çalışır. Oluşturulan ekipler; termal kameralı yada su sesi dinleme özelliğine sahip cihazlar ile sorunların kaynağını elleriyle koymuş gibi bularak, bütçenize ve zamanınıza uygun koşullarda çalışmalar düzenleyerek su kaçağı sorununu çözerler. Her kaçak zemini kırma işlemi gerektirmez. Bazı durumlarda su kaçağına gider tıkanmalarının sebep olduğu tıkanmalar yol açabilir. Sizin anlayamayacağınız fakat uzman kişilerin kolayca tespit edebileceği böyle tıkanmalarda, kimyasala ilaçlar ile sorunlar ortadan kaldırılabilir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ