Su Kaçakları, Su Kaçakları nasıl tespit edilir, Su Kaçakları - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçakları 21 Şubat 2016

Su Kaçakları

Su kaçakları birçok şekilde ve birçok yerde başa gelebilecek bir sorundur. Bu sorun yaşandığı yere göre farklı sonuçlar doğurabilir. Sorunun büyüklüğe de etkilerinin boyutlarını artıracaktır. Örneğin duvarın içinde oluşan su sızıntıları zamanla duvarın çürümesine neden olabilmektedir. Bunun çözümü içinse sorunun nerede olduğu tespit edilmeli ve tadilat yapılmalıdır. Bunun için de bazı yöntemler bulunmaktadır.

Su Kaçaklarının Kaynağı Nedir?

Su kaçakları konusunda çok fazla çeşit vardır. Evde yaşayabileceğiniz su kaçakları; banyoda, tuvalette, lavabolarda ve daha birkaç yerde oluşabilecek yerler vardır. Bu tür kaçaklar önlenmez ise kısa zamanda çözüme ulaştırılmazsa sorun zamanla da büyük hale gelecektir. İçme suyu şebekesinin dağıtım tesisatında da su kaçakları olabilmektedir. Bu sızıntılar önlenmezse yaşadığınız yerde su sıkıntısı olacaktır.

Aynı zamanda suyun boşa gideceğini de düşünürsek bu da farklı bir israf sorunu olarak karşımızda durmaktadır. Eğer bu içme suyu sızıntısı eve gelen noktada oluşmuşsa bu size ayrıca fazla ücret ödeme şeklinde de dönecektir. Evde karşılaşılacak su sızıntı sorunlarından biri de kalorifer kaçaklarıdır. Kaloriferlerde oluşan kaçaklar evdeki ısınma sistemini olumsuz etkileyecektir. Hem harcanan doğalgaz ya da kömür gibi kaynaklar boşa masraf olacak hem de siz ısınamayacaksınız. Su kaçakları oluşan farklı bit nokta da sulama sistemlerinde karşılaşılmaktadır. Damla su projesinin amacı az su ile daha fazla üretim sağlamaya çalışmaktır. Sizin bu kurduğunuz sistemde herhangi bir kaçak olursa bu amaç yerine getirilememiş olur.

Su Kaçakları

Yani oluşan sızıntı yüzünden çok fazla su boşa gidebilmektedir. Yapılması gereken şey bu sorunun nerede oluştuğunu bulup en kısa zamanda tamir ettirmektir. Sulama sistemi derken aynı şey kendi evinizin önünde bulunan bahçeniz için de geçerlidir. Bu suyun geçtiği borulardan herhangi birinde oluşacak olan sızıntı size fazla masraf olarak karşınızda duracaktır. Bunun yanında yapılan israf da büyük bir sorundur. Su kaçakları bunlar gibi daha birçok konuda karşınıza çıkabilmektedir. Bu kaçaklar sizi hem maddi açıdan sarsarken hem de bazı durumlarda israfa neden olmaktadır. Özellikle eve oluşan sorunlar çok daha fazla sorun oluşturmaya müsaittir. Yaşadığınız yer çoklu yaşama ortamı ise örneğin apartmanda yaşıyorsanız bu sorun ailenizle beraber komşularınızı da rahatsız edecek duruma gelebilir.

Su Kaçakları Tespitinde Nasıl Bir İşlem Yapılmaktadır?

Su kaçakları için ne kadar farklılık olduğu ortadadır. Bu oluşan kaçakların tespiti ise artık çok kolaydır. Eski kullanılan yöntemler bir kenara bırakılıp yeni yöntemler ortaya çıkmıştır. Teknolojik gelişmelerin etkisi yeri geldiğinde çok ihtiyaç duyulan bu durum için de etkisini göstermiştir.

  • Bu işe yıllarını veren firmalar bu modern teknolojini ortaya koyduğu cihazları kullanarak hizmet vermektedir.
  • Su kaçakları tespiti için kullanılan cihazlar sorunun yerini bulma konusunda çok hızlı olarak tespiti yapabilmektedir.
  • Hatta tespit ettiğinde tam da nerede nasıl bir sorun olduğunu göstermektedir.
  • Kaçak sorunu yaşayan ev sahibi de durumu cihazlar ile fark edebilmektedir.

Su kaçakları tespit edildikten sonra sorunun oluştuğu yerin sadece hemen üstü kırılarak tamir edilebilir. Bu sayede de çok az zahmet verilerek sorun çözülmüş olur. Sorunun bu kadar hızlı ve kolay çözülmesi maliyeti de azaltmaktadır. Hem ev sahibi maddi yönden rahatlık yaşarken hem de ailecek sorunun oluşturduğu rahatsızlıktan kurtularak huzura ulaşırlar. Su kaçaklarının erken önlenmesi gereken sorundur. Aksi halde birkaç saat içine kurtulabileceğiniz sorun zamanla daha büyüyebilir. Hem kırılması gereken yer daha fazla olabilir hem de su borunuz gereğinden fazla hasar görerek harcayacağınız miktarın artmasına sebep olabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ