Su Kaçak Tespiti Su Sızıntısı Tamir - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçak Tespiti Su Sızıntısı Tamir 5 Ocak 2016

Su Kaçak Tespiti Su Sızıntısı Tamir

Su kaçak tespiti su sızıntısı tamir işlemleri için yapılacak işlemler bakımından yeni teknolojilerin kullanılması daha yerinde olacaktır. Bu nedenle eski yöntemle yapılacak işlerin daha sonraki süreçte bizi sıkıntıya sürükleyeceği de bir gerçektir. Su kaçağı ve sızıntısı tespiti başka iştir, si kaçağı ve sızıntısı tamiri başka bir iştir. Ama öncelikli olarak yapılabilecek tespit işlemidir. Çünkü su kaçağı ve sızıntısı işleminin en zor noktası tespit noktasıdır. Eğer normal bir su tamircisine su kaçak tespiti su sızıntısı tamir için başvursak belki de sorunların büyük çoğunluğu bitmiş olacaktır. Ancak tahmin yoluyla su kaçağı veya su sızıntısı tespit etmek mümkün değildir. Bunun yeni sistemlerle teknolojik yollardan yapılması en doğru iş olacaktır. Bu nedenle teknolojiler kullanarak su kaçağı ve sızıntısı tespiti nasıl ve hangi yollarla yapılır ona bakalım.

  1. Su kaçağı ve su sızıntısı açıkta olursa işimiz bir nebze daha kolaydır. Yapmamız gereken görünen boruları kontrol etmekten geçer. Mutlaka su kaçağı veya sızıntısı bulunur.
  2. Ancak su kaçağı veya sızıntısı görünmeyen zemin altında veya duvarlarda ise o zaman işimiz zorlaşır. Eski yöntemle su kaçağa veya sızıntısı tespiti yapılacak olsa suyun ortaya çıktığı nemlenme, damlama veya birikinti ile anlaşılıyorsa ilk önce bu suyun ortaya çıktığı yer kırılır eğer bulunamazsa yanlara doğru ilerlenir.
  3. Bununla birlikte en yeni sistemlerle su kaçağı veya su sızıntısı bulma işi yapılırsa tam teşhis ile suyun nereden patladığı veya sızıntı olduğu tespit edilebilir.
  4. Bu sistemler kamera ile, gaz izleme yolu ile, boyalı su sistemi ile, ses dinleme yolu ile yapılabilir.

Bütün bunlarla birlikte su kaçak tespiti su sızıntısı tamir yapılmaya başlanır. Tamir işlemi ise tespit işi kadar karışık değildir. Fakat su kaçağı veya sızıntısı tamirinin de bir sürü yöntemi vardır. Su kaçakları ve sızıntılarında ilk akla gelen tamir yolu kaçak veya sızıntının olduğu boru ortaya çıkarılarak bunun değiştirilmesi olabilir. Ayrıca kimyasal maddeler ile su kaçakları ve sızıntıları tamir edilebilir. Buna su kaçağı veya sızıntısını tespit eden ekip karar verebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ