Su Kaçak Tespit - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçak Tespit 12 Ekim 2015

Su Kaçak Tespit

Su kaçak tespit başlıklı bu makalede tesisat arızlarının en problemlisi olan su kaçağı hakkında bilgi edinecek aynı zamanda da su kaçak onarım ve su kaçak bulma çalışmaları hakkında detaylı bir yazı okumuş olacaksınız. Bu çalışmaların cihaz kullanımı olan tesisat firmaları ile cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları arasında ne gibi işlem farkları olduğunu da görmüş olacaksınız.

Tesisat Firması Seçimi İşin Kalitesini Ve Maddi Boyutunu Belirler

Gerek su kaçak tespit çalışmalarında gerekse diğer tüm tesisat çalışmalarında cihaz kullanımı olan tesisat firmaları son derece kaliteli işlemler uygulamaktadır. Bu işlemlerde tesisat arızaları garantili bir şekilde çözüme kavuştuğu gibi yaşam alanlarında da hiçbir bozulma ve inşaat alanları oluşturulmamaktadır. Su kaçak tespit çalışmalarına geçmeden önce su kaçaklarının nedenleri ve sonuçları üzerine birkaç kelime yazmak daha doğru olacaktır. Su kaçakları tesisat borularında oluşan deliklerden ve kırıklardan suların damlaması ve sızıntı yapması ile duvarların içine kaçması, duvarların içinde suların birikerek hem yapıya hem de yapının içindeki kişilere zarar vermesidir. Su kaçaklarının birçok boyutta zararı vardır. İlk verdikleri zarar su faturalarında olmaktadır. Su kaçaklarının gün yüzüne çıkana kadar geçen sürede akan sular su kullanım miktarı olarak faturalara yansımaktadır. Diğer bir zararı ise yapıya olmaktadır. Duvarların zayıflamasına ve direnç özelliklerinin kaybolmasına neden olan su kaçakları görünür kısımda duvarlarda boyaların kalkmasına ve sıvaların dökülmesine neden olmaktadır. Su kaçak tespit işlemlerinin bu aşamada kesinlikle yapılması gerekmektedir. Yoksa daha da büyüyen hasar sonunda rutubete ve su baskınlarına neden olmaktadır. Borularda olan delinmeler daha fazla suyun gücüne karşı koyamadığı için bir noktada patlayacak ve direkt olarak evleri su basacaktır. Su kaçaklarının bu zararları tesisat sistemlerinde problem olan dairelerde çıkacağı gibi kimi zaman da alt kat dairelerde ortaya çıkmaktadır.

En İyi Onarımı Tesisat Teknolojileri Sunmaktadır

Su kaçak onarım işlemleri yukarıda da bahsedildiği üzere iki şekilde olmaktadır. Bu şekillerden ilki cihaz kullanımı olan firmalar tarafından gerçekleşmektedir. Diğer su kaçak onarım işlemleri ise cihaz kullanımı olmayan ve eski çalışma yöntemleri ile hizmet veren tesisat firmaları tarafından yapılmaktadır. İnsanlar genellikle cihaz kullanımı olan tesisat firmalarını tercih etmektedir. Çünkü kimse evlerinde kırma dökme olmasını ve inşaat alanlarının oluşturulmasını istemez. Çünkü bu inşaat alanları hem yaşamsal düzeni bozduğu gibi hem de aşırı derecede pahalı su kaçak onarım tutarlarına denk gelmektedir. Cihaz kullanımı olan tesisat firmaları bu onarım işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanarak hizmet vermektedir. Bu sayede evlerde ve iş yerlerinde kırma dökme olmadığı gibi su kaçak onarım işlemleri de birkaç saat içinde çözüme kavuşturulmaktadır. Özellikle işletmelerde ki bu kısa süreli tamiratlar iş yerlerinin zarar etmemesini ve müşteri kayıpları yaşamamasını sağlamaktadır. Profesyonel tesisat firmaları su kaçak onarım işlemlerinde özel bir kimyasal ilaç kullanmaktadır. Bu ilaç boru içinde meydana gelen her türlü delinmeyi ve kırığı kapatarak garantili bir koruma sağlamaktadır.

Tamiratlarda Cihaz yoksa İşlemler Daha Riskli Olmaktadır

Su kaçak bulma ve tamir etme işlemlerinde cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları ise işlemlere başlamak için öncelikle tesisat sistemlerinin geçtiği noktalarda kırma dökme yapmaktadır. Tüm duvarlar ve fayanslar kırılarak açığa çıkan su borularına basınçlı sular basarak su kaçak bulma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu çalışmadaki en riskli durum ise borulara basınçlı su basılmasıdır. Çünkü gerekli basınç değerlerini ayarlayamayan ustalar boruların patlamasına ve daha büyük masrafların çıkmasına yol açmaktadır. Su kaçak bulma işlemi diye başlanan tamirat sonunda tesisat değişim işlemine dönebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ