Su Kaçak Bulma Videosu - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçak Bulma Videosu 5 Ocak 2016

Su Kaçak Bulma Videosu

Bir su kaçak bulma videosu kullanıcıyı su kaçaklarının bulunması konusunda modern yöntemlerin uygulanışını gösterir. Kullanıcılar bu videolar aracılığıyla kullanıcılar modern yöntemlerin getirdiği kolaylıkları gördükten sonra kendi ev ve iş yerlerinde meydana gelebilecek tesisat arızalarında nasıl bir hizmet alabilecekleri konusunda bilgi sahibi olurlar. Eski yöntemlerin getirdiği sağlıksız ve konforsuz ortamlardan sonra modern yöntemlerin işlevsel uygulamaları kullanıcılar için daha anlamlı olacaktır.

Su kaçaklarının bulunması çıplak gözle bulunması mümkün olmadığı için kullanıcılar ancak belirli etkiler ortaya çıktığı zaman su kaçağından şüphelenirler. Bu etkiler su faturalarındaki ani yükselişler ya da tesisat problemlerinin yaşandığı duvarların sıvalarında oluşan kabarıklıklar ve çatlaklar şeklinde görülebilir. Ancak en belirgini alt katın tavanında oluşan damlamalardır. Kullanıcı bu etkileri gördükten sonra acilen bir tesisat firmasından yardım istemelidir. Yardım istenen tesisat firmasının alanında uzman personellerle çalıştığından ve modern cihazlardan faydalandığından emin olunmalıdır. Modern cihazlar, su tesisatlarında ortaya çıkan problemlerin saptanması için özelleştirilmişlerdir. Cihazların kullanımı çok işlevsel çözümler sağlar. Kullanıcı bir su kaçağı bulma videosunda şu yöntemlerin kullanıldığını görebilir;

  • Kameralı görüntüleme sistemi, atık su gider borusu boyunca uzanabilen bir kamera sistemi ile atık su borusunun görüntüsünün elde edilmesi prensibine dayanır. Uygulama atık su gider borusuna meydana gelebilecek tüm hasarların ortaya çıkmasını sağlar. Çatlakların ve tıkanıklıkların bulunması çok kolaydır. Su kaçağını yeri kesin olarak tespit edilir.
  • Termal görüntüleme sistemi, ısıtma sistemlerinin ısı dağılımını göstererek su kaçaklarının yerinin saptanmasını sağlar.
  • Akustik dinleme sistemi, uygulamada uzmanlaşmış tesisatçılar tarafından kullanılır. Tesisatın içinde dolaşıma sokulan basınçlı hava, akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Tesisatçı akustik değişimlerini dinleyerek su kaçaklarının meydana geldiği noktaları tespit edebilir.
  • Gaz izleme yöntemi ile tesisat içine verilen gaz izlenir. Gaz izleme cihazları, gazın tesisatta izlediği yolu tespit ederek, kaçak bölgelerini kesin olarak bulabilir.

Bir kaçak bulma videosunda kullanıcı, tesisat özelliklerine bağlı olarak tercih edilen farklı yöntemleri de öğrenebilir. Kullanılan yöntemlerin klasik kırma yöntemine göre avantajları kullanıcı tarafından açıkça anlaşılabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ